kask kask

DWA TYGODNIE DO EGZAMINU A JA DOPIERO ZACZYNAM - CZYLI GASZENIE POŻARU


Bądźmy szczerzy rozpoczynanie nauki na dwa tygodnie przed egzaminem nie jest dobrym pomysłem. Choć przyznam, że znam takie osoby które obudziły się tydzień przed egzaminem i zdały. Niestety sytuacja ta najczęściej dotyczy inżynierów pracujących na wykonawstwie, gdzie na naukę po prostu brak czasu i możliwości.
Przyswajanie wiedzy w krótkim czasie jest domeną tylko wybranych. Na szczęście z uwagi na mało rozpieszczające studia i wymagającą pracę, większość z tych wybranych to MY - inżynierzy!
Jest więc szansa!

Jeżeli obudziłeś się trochę późno i pozostały 2-3 tygodnie do egzaminu, to polecam:

- przeczytaj uważnie najważniejsze ustawy i rozporządzenia. Możesz pokusić się o totalne ograniczenie do Prawa Budowlanego, Warunków Technicznych (ogólnych BHP i dot. twojej branży) no i KPA

- skup się na jednym (góra dwóch) źródłach z pytaniami z egzaminu (serwisy internetowe, książki). Przyzwyczajając się do interface’u i wyglądu generatora pytań, poprawisz wzrokowe zapamiętywanie.

- pamiętaj o podziale zawartości pytań: np. dla pełnych uprawnień (kierownaie + projektowanie) będzie 63 pytania z ustawy Prawo budowlane i powiązanych, 18 z warunków technicznych i 9 z KPA

- nie mieszaj sobie w głowie szukając dodatkowych materiałów, skup się na źródle które wybrałeś

- przerabiaj pytań jak najwięcej się da

- zapisuj te które sprawiają najwięcej problemów, wracaj do nich i odhaczaj gdy je opanujesz

- przerabiaj pytań jak najwięcej się da, a potem ... przerabiaj pytań jak najwięcej się da, i ponownie ...

- najpierw ucz się na egzamin pisemny bo to pierwszy etap. Jeżeli nie wyjdzie Ci z ustnym to zawsze pisemny będzie do przodu i nie będziesz musiał ponownie ogarniać całości. Mnóstwo nauki i stresu do przodu. Zapomnij zatem o ustnym. Poza tym może się okazać, że szczęśliwie egzamin ustny będziesz miał tydzień po egzaminie pisemnym, zatem w takim układzie będzie sporo czasu. Jeżeli ustny będziesz miał zaraz po pisemnym ... no to tylko szczęście może Ci pomóc.

- jeżeli opanujsze "jako tako" pytania a egzamin ustny masz jakiś czas po pisemnym to przeglądaj normy starając się zapamiętać co gdzie mniej więcej jest. Na egzaminie ustnym masz czas na przygotowanie. Nie musisz wszystkiego umieć ale wiedzieć gdzie odszukać. Odpowiedzi nauczysz się czekając na swoją kolej przed salą egzaminacyjną.

- hektolitry kawy i przebywanie w odosobnieniu


Jeżeli powyższe Cię dotyczy, nie trać czasu na czytanie internetów tylko bierz się do nauki! W przeciwnym wypadku kliknij DALEJ->

Post "Dwa tygodnie do egzaminu a ja dopiero zaczynam - czyli gaszenie pożaru" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2016.05.10 Zredagowano: -

enerpro © 2016