kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE – KIEDY I JAK CZYTAĆ NORMY


W toku nauki na egzamin pisemny nie należy zapominać, że kolejnym krokiem będzie zmierzenie się oko w ok z komisją na egzaminie ustnym.


Ciężko dać jednoznaczna receptę jak nauczyć się na egzamin ustny, bo to zależy od specyfiki komisji danego kierunku w konkretnej Izbie Inżynierów Budownictwa. Ważnym jest też zwyczajowy układ terminów egzaminów ustnych (również zależny od Izby). W Pomorskiej Izbie zaraz po egzaminie pisemnym (tak tego samego dnia) rozpoczynają się ustne dla specjalności konstrukcyjno – budowlanej. Elektrycy i sanitarka, mogą zazwyczaj liczyć na parę dni luzu. Zazwyczaj rozpoczynają swoje egzaminy ok. 4-5 dni po pisemnym.
Oznacza to, że jak jesteś w specjalizacji która później zaczyna, masz dodatkowe pare dni by ochłonąć po pisemnym i uczyć się tylko na ustny. Jeżeli nie to musisz zarezerwować wcześniej czas na naukę, ale za to będziesz miał szybciej egzamin z głowy.

Jak się natomiast uczyć na egzamin ustny?
Nie musisz znać odpowiedzi na pytania ale musisz wiedzieć gdzie tych odpowiedzi szukać. Czytaj normy, zaznaczając i skupiając się na podziale tematycznym ich treści. Musisz po prostu wiedzieć gdzie co jest. Nie oznacza to jednak, że nie dostaniesz pytania z aktu prawnego. W tym przypadku pytania są jednak bardziej techniczne i dot. rozwiązywania problemu. Zatem Prawo Budowlane, BHP, Wyroby i Warunki techniczne jak najbardziej mogą się przytrafić. Ale tego się uczysz na pisemny, wiec wiesz co, gdzie i jak.
Ponadto zbierz pytania z egzaminu ustnego znajomych, kolegów z pracy. Warto przerobić pytania które wcześniej były ponieważ się powtarzają. Na moim egzaminie jak i znajomych za każdym razem powtórzyło się parę pytań które wcześniej widzieliśmy.

Obecnie zbieram materiały i segreguję pytania, by je wstawić na stronie. Jeżeli posiadacie jakąś listę pytań z ustnego – podeślijcie proszę na kontakt@ener-pro.pl z dopiskiem Izby z której pochodzą a ujmę ją w zestawieniu.

Niesposób róniweż określić ile czasu potrzeba na naukę na egzamin ustny. Jak pisałem wcześniej na samym początku zbierz wszystkie normy które są wpisane w zakres twojej specjalizacji by niczego później nie szukać. Przeglądaj normy sukcesywnie, zwiększając obroty przed egzaminem.

Nie wiem czy zdążę przed startem egzaminów, ale dodam w menu kategorię EGZAMIN USTNY, gdzie jak w obecnej serii wpisów dla EGZAMINU PISEMNEGO, napiszę jak to wszystko przebiega i na co zwracać uwagę.
Zaglądaj więc na stronę.

Wpisem powyższym zamykam serię dot. egzaminu pisemnego. Mam nadzieję, że wpisy które umieściłem pomogą Ci zdać egzamin i spokojnie przejść przez etap nauki.
Po egzaminie pisemnym prześlij mi proszę treść zapamiętanych pokręconych pytań których nie było w bazie haustechnik.pl


Pozdrawiam i powodzenia na pisemnym!
haustechnik.pl


Skończyliśmy. Siadaj więc to testów ;)

Post "Egzamin ustny na uprawnienia budowlane - kiedy i jak czytać normy" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2016.05.12 Zredagowano: -

enerpro © 2016