kask kask

EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
MAŁOPOLSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA (ZAKTUALIZOWANE NA SESJĘ: WIOSNA 2018)Specjalność: IS
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie:
1. Wejście na salę rozpisane miejsca na wywieszonej tablicy
2. Wejście za okazaniem dowodu osobistego
3. Na sali każdy miał podpisane miejsce
4. Miejsca wymieszane więc z tej samej specjalności nikt nie siedział obok
5. Komunikacja z kolegami prawie niemożliwa - stosunkowo mała salka i dużo osób pilnujących z komisji egzaminacyjnej a poza tym przy takim pomieszaniu ludzi na sali ciężko byłoby cokolwiek ściągnąć.
6. warto mieć ołówek bo nie można było robić skreśleń zaznaczonych już pytań - takie pytanie komisja uznawała za błędne
Wskazówki: Przerobić dokładnie to co jest w Państwa materiałach Ja przerobiłem dokładnie PB, BHP, WT budynków i KPA Uczyłem się może 4 dni i zdałem moja Żona z braku czasu uczyła się 3 wieczory i pomimo pesymistycznego nastawienia zaraz po egzaminie też zdała. Myślę że jak ktoś trochę poczytał cały zakres z Państwa materiałów + przerobił testy z całego zakresu ma 90% pewności że zda bo na dzień dobry rozwiązuje z automatu około 20 - 30 pytań które jest pewny resztę można spokojnie drogą logiki i doświadczenia zawodowego rozwiązać. Takich pytań do przysłowiowego strzelania zostanie na końcu może 5. Ja rozwiązałem test po max 10 minutach - później tylko spr.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Nie byłem na szkoleniu. Myślę że warto to przerobić od Państwa materiały dużo informacji które przydadzą się zarówno na egzamin jak i w przyszłości
Było dużo pytań z aktów prawnych: Mnie osobiści zaskoczyło dużo pytań z Wyrobów - chyba były 3 albo 4 pytania, Z normalizacji były chyba 2 lub 3 pytania. Z zabytków fakty cznie były 2 pytania. Z ochrony środowiska nie było pytańSpecjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Jak dla mnie to nie można było ściągać


Specjalność: ID
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Sam egzamin był chyba łatwiejszy niż zwykle. Na koniec egzaminu pofatygował się do nas sam prezes Izby Małopolskiej aby wygłosić krótkie przemówienie i pochwalić dobrą zdawalność. Nie czekałem do końca odczytywania nazwisk, ale było to na poziomie 90%, z dróg nie zdały u nas tylko 2 osoby. Wydaje mi się, że to przez brak albo stosunkowo małą ilość nowych pytań wrzuconą do testów.


Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Dobrze być ok. 30-40min szybciej bo są 2 kolejki dla KB W jedna długa, dla pozostałych praktycznie kolejki brak. Później wejście na sale wg ustawienia (przypisane miejsca).
Opinia o szkoleniu w Izbie: Nie uczestniczlem w szkoleniach, kursach itp. Wydaje mi się ze nie warto chodzić na takie rzeczy. Wystarczy czytać akty prawne + robić testy
Było dużo pytań z aktów prawnych: Było pare pytań z BHP Wypadkowego, szkolenia bhp pracowników. Pozostałe standardowe
Było dużo pytań z aktów prawnych: Nauka testów tylko i wyłącznie przez stronę + czytanie aktów = 67/75Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Wpuszczano od 9, pomiędzy wykonawczymi sadzali projektowe i drogowe. Siedzi się na krzesłach ze stolikami, łokieć w łokieć po 3 osoby i przerwa na przejście.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Nie byłam na szkoleniu i nie żałuję
Było dużo pytań z aktów prawnych: Było mało pytań typowo z warunków technicznych, więcej z prawa, BHPSpecjalność: KB
Zakres: P
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Wpuszczano godzinę przed egzaminem. Delikatnie można było się komunikować. Obok siebie sadzano osoby zdające różne uprawnienia.
Było dużo pytań z aktów prawnych: Prawo budowlane, warunki techniczne - budynki. 3 pytania (na 60 pytan) z rozp. dot. BHP przy pracy przy monitorach.Specjalność: IKI
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Układ miejsc był z góry ustalony i wywieszony na ścianach, należało się na nim odnaleźć i zająć swoje miejsce. Nikt z sąsiadów nie miał ani jednego takiego samego pytania jak ja (nawet z prawa budowlanego lub bhp) członkowie komisji chodzili po sali i czasem upominali, ale nikogo nie wyrzucili.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Ja akurat byłem na szkoleniu organizowanym przez firmę HERZ w Wieliczce i uważam, że było warto. W Krakowie szkolenie organizowane przez izbę jest kierowane głównie do zakresu konstrukcyjno-budowlanego. Dla sanitarki, elektryków i kolejarzy polecam HERZ.
Było dużo pytań z aktów prawnych: Wydaje mi się, że ochrona zabytków w tym roku była na topie.Specjalność: ID
Zakres: P
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Przed sala była wywieszona rozpiska (mapka)z nazwiskami na jednej sali pisały dwie specjaliści wiec. Siedzieliśmy na przemian. Pytania były różne dla tej samej specjalności, ale innego typu. Wyniki były około 3 godziny po egzaminie.
Było dużo pytań z aktów prawnych: bhp, KPASpecjalność: KB
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Każdy miał przydzielone miejsce - oznaczone karteczką z imieniem i nazwiskiem. Nie wolno się komunikować, niektórzy członkowie komisji "spacerowali" pomiędzy piszącymi.
Było dużo pytań z aktów prawnych: zdawałam jako uzupełnienie posiadanych już uprawień - nie było praktycznie nic z KPASpecjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Rozpiska na tablicy, opisane dokładnie miejsca gdzie kto ma siedzieć, na egzamin o 10 wystarczy przyjechać koło 9. Wyniki 13:30 Odczytane po kolei odraz z terminem ustnego. W tylnych rzędach mogli potwierdzić odpowiedzi z sąsiadami. Z przodu takiej możliwości nie było... na te 400 osób może 40 nie zdało ... Moja wskazówka: Czytanie PB, WT, BHP,KPA ale tak super dokładnie, z WT jeszcze dokładniej PPOZ bo na to wygląda że na wszystkich egzaminach powtarzalne jest pytanie odnośnie odporności ogniowej drzwi, do przerobienia obowiązkowo zestaw pytań z izby 500 przykładowych, oraz... Haustechnik :-) Ja jeszcze miałem dodatkowo apke z androida, i prawdę mówiąc nic więcej nie przeczytałem bo nie miałem czasu, zacząłem naukę w październiku po godzinie dziennie i tydzień urlopu przed 17.11.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Na szkolenie w izbie nie warto się wybierać, przykładem może być wykład z konstrukcji drewnianych, który przypadkiem Pani Doktor nawet nie pofatygowała się chociaż trochę zmienić, i jest identyczny jak na studiach.
Było dużo pytań z aktów prawnych:
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 1.06.2004.w sprawie określenia warunków udzielania zezwolenia na zajęcie pasa drogowego.
"Ustawa z dnia 27.03.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym"
"Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26.08.2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego"
"Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26.08.2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego."
"Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26.08.2003 r. w sprawie oznaczeń i nazewnictwa stosowanych decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz decyzji o warunkach zabudowy"Dodaj proszę po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO PISEMNYMJeżeli wiadomości te okazały się dla Ciebie ciekawe, podziel się nimi proszę udostępniając stronę na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.
Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - MAŁOPOLSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2018.04.23 Zredagowano: -

enerpro © 2016