kask kask

EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
POMORSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA (ZAKTUALIZOWANE NA SESJĘ: WIOSNA 2018)Specjalność: Kb

Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Wskazówka: zaznacza pytania na które jesteś pewien odpowiedzi, potem przelicz ile masz błędnych i wróć się do początku. Nie wychodź z sali jak się okazuje że masz tych poprawnych bardzo mało. Jak pierwsi dziobacy oddadzą testy i komisja zajmie się ich sprawdzaniem, zamiast chodzeniem po sali, to z pewności uda ci się na połowę z tego czego nie jesteś pewny udzielić prawidłowej odpowiedzi.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Sama idea chodzenia na kurs jak najbardziej polecam. W mej pamięci na pewno pozostanie na dłużej to co usłyszałem ma wykładach niż to zostanie w głowie po przerobieniu setek testów . Natomiast żeby przygotować się dobrze do egzaminu z pewnością wystarczy poświęcić odpowiednią ilość roboczogodzin na przerabianie tylko testów i to wystarczy na część pisemną. Wykłady mi w tym za dużo nie pomogły-może tylko czasami coś zaświeciło w głowie, że facet o tym mówić. I jeszcze dowcipy Kondrackiego o żabkach - bezcenne.
Było dużo pytań z aktów prawnych: 53 pytania z ustawy Prawo budowlane oraz innych ustaw odpowiadających zakresowi specjalności uprawnień budowlanych, o które kandydat się ubiega, a także aktów wykonawczych wydanych na ich podstawie; • 15 pytań z warunków bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu robót budowlanych; • 7 pytań z postępowania administracyjnego.Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Budynek Amber expo. Były dwie sale. Na pierwszej konstrukcja i instalacje, na drugiej reszta. Rozsądzania co drugie miejsce w pierwszej kolejności potem uzupełniano.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Nie chodziłem, uważam ze strata pieniędzy.
Było dużo pytań z aktów prawnych: Nowością dla mnie były pytania ze stacji metra oraz ustawy prawo górnicze.Specjalność: IE
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Najlepiej usiąść koło Kolegi, znajomego itd itd. Ryzykowne, ale może warto.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Nie korzystałem ze szkoleń.
Było dużo pytań z aktów prawnych: Dużo pytań z Prawa Energetycznego (dokładnie nie pamiętam, ale chyba z 5). Trzy pytania były z ochrony zabytków. Z programu może było z 70% pytań. Reszta to nowość. Widać, że ludzie którzy przygotowują pytania mają dobrą orientację jakie pytania są przerabione przez przygotowujące się osoby. Program jest b. dobry, ale trzeba te ważniejsze ustawy dobrze przeanalizować. Same pytania z programów nie wystarczą.Specjalność: IE
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Egzamin odbywał się na dwóch salach. Na większej grupa konstrukcyjne i sanitarna - na mniejszej reszta. Wejście na podstawie DO po otrzymaniu koperty z pytaniami wchodzi się do sali i siada według własnych upodobań z zachowaniem jednego miejsca odstępu jedno krzesło wolne od innych egzaminowanych więc bez problemu siedzieliśmy blisko siebie z możliwością mocno dyskretnej komunikacji. Gdy miejsca się zapełniały pomiędzy nas siadały osoby z innych branż lecz zajęły tylko kilka tych pustych miejsc. Komisja i przeważającej większości nie ruszała się od stołu było dwóch ambitnych maszerujących po sali, do tego kilku fotoreporterów:) Był osobnik któremu powiedziano "proszę się przesiąść i cieszyć się że pisze Pan dalej" - ale chyba prowadził nadzwyczaj burzliwą dyskusję słyszalną w innych rzędach. Atmosfera pozytywna ale poważna.
Było dużo pytań z aktów prawnych: Pojawiły się pytania dotyczące wycinki drzew (terminy, pozwolenia, czy do drzew ma coś ochrona zabytków). Z pytań których nie spotkałem rozwiązując testy były pytania z prawa energetycznego - dokładnie o czasy przerw w dostawie energii (bez poinformowania i poinformowane oraz jaki termin powiadomienia ma zakład energetyczny (3,5,14 dni) o ile dobrze pamiętam. Reszta pytań jak najbardziej z bazy która jest aktualna.

Dodaj proszę po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO PISEMNYMJeżeli wiadomości te okazały się dla Ciebie ciekawe, podziel się nimi proszę udostępniając stronę na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - POMORSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2018.04.23 Zredagowano: -

enerpro © 2016