kask kask

EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
DOLNOŚLĄSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA - ZAKTUALIZOWANE (SESJA: WIOSNA 2019)Specjalność: IS
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie: Wpuszczanie na salę egzaminacyjną zaczęło się o czasie. Wyczytywano z listy osoby, które podchodząc z dowodem osobistym były wpuszczane na sale, gdzie czekały osoby wskazując miejsce do siedzenia. Siedzieliśmy obok siebie, ale był podział na specjalizacje oraz grupy (IS1,IS2,IS3...) Czasu jest bardzo dużo. Nie radziłabym "ściągać" - są na to bardzo wyczuleni i kilkukrotnie to podkreślają.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Szkolenie było bardzo przydatne chociażby ze względu na materiały, które się dostaje (dostajesz cały zakres rozporządzeń, norm które są potrzebne do obu egzaminów). Nie warto wycinać numeru typu- zapiszę się na egzamin i na niego nie uczęszczam... Pamiętaj, że osoby prowadzące szkolenie często są również w komisjach egzaminacyjnych.
Było dużo pytań z aktów prawnych: PB, WT, Prawo zamówień publicznych, KPA, KC, wszystko co związane z ppoż., całe BHP, rozporządzenie w sprawie sieci gazowych, prawo wodne W tym roku na IS2 nie było w ogóle pytań z mostów, kolei, lotnisk, budowli hydrotechnicznych
Specjalność: IM
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2018

Opinia o szkoleniu w Izbie: Przydatne były materiały, zajęcia nieszczególnie warte czasu.
Było dużo pytań z aktów prawnych: BHP na budowie
Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie: Zdawałam uprawnienia wykonawcze uzupełniające i mój zestaw zawierał 60 pytań (czas egzaminu - 90 minut).
Było dużo pytań z aktów prawnych: BHP
Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie: Przed wejściem na sale straszny tłok, osoby były wyczytywane wg jakiejś dziwnej listy i wpuszczane na salę po okazaniu dowodu. Rozsadzili nas co drugie miejsce i co rząd - przede mną siedziała osoba zdająca to samo. Przy rozdawaniu i oddawaniu robił się szum i na luzie byłem w stanie podyktować odpowiedzi osobie obok której przechodziłem. Ludzie tu piszą, że nie da się ściągać - a ja powiem tak: Jak ktoś trochę na studiach kombinował, to tam byłby w stanie zrobić wszystko.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Byłem, nie wiem czy istnieje jakaś tajemnicza lista, która coś daje - dowiem się po ustnym - jeśli nie - nie polecam. Strata czasu.
Było dużo pytań z aktów prawnych: Dużo pytań z BHP, PPOŻ, pytanie o to czym jest obszar natura 2000, sporo KPA, generalnie kolega mi powiedział: PB, Warunki techn, PPOŻ, KPA i BHP i zdasz na bank - to jest prawda. Nie miałem żadnego pytania o koleje, drogi, mosty, za to było pytanie o grubość otuliny w silosie na kiszonkę :D no i sporo o odległości miejsc parkingowych od granic działki i budynku
Było dużo pytań z aktów prawnych: Korzystałem - przerobiłem wszystkie pytania wg aktów (czasem źle przeskakują pytania –do poprawy przez twórce - zgłoszo), a następnie przez 2 dni w pracy robiłem testy. Nie czytałem ustaw, za to kupiłem płatną aplikację w innym serwisie i powiem szczerze, że HAUSTECHNIK bił ją na głowę. Świetna strona - gratuluję.
Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Ludzi mnóstwo ok. 150. Wpuszczano pojedynczo po okazaniu dowodu, jedna Pani po kolei wyczytywała osoby z listy. Nie usadzono nas alfabetycznie także podczas wyczytywania trzeba być czujnym. Rozsadzali puste miejsce My Puste IS Puste IS Puste. Starali się rozdzielać co kilka osób ale suma sumarum zdarzało się, że siedziały od KB-W IE KB-PW IS KB-P. Niby można było się komunikować ale trzeba b.uważać no i.. ciężko rozmawiać z kimś, kto siedzi 4 miejsca dalej. Jak zauważono, że ktoś rozmawia to było upomnienie. Najlepiej to robić jak ludzie oddają testy wtedy jest zamieszanie i można się czegoś sąsiada dopytać.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Nie byłam na szkoleniu w Izbie. Szkoda mi było 1800zł, pouczyłam się z bazy pytań i wystarczyło.
Było dużo pytań z aktów prawnych: Pytania miałam z KPA, Prawa Budowlanego, WT, BHP (odległości, wypadki przy pracy, zachowanie w przypadku wypadku przy pracy), Ochrony Środowiska (parki narodowe), Geotechniki. B.mało pytań było z Koleji, Dróg i Prawa Wodnego.
Specjalność: ID
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Do sali wpuszczano na podstawie wybranej specjalności/nazwisk i zakresu. Obok mnie siedziała osoba specjalności mostowej. Jedno miejsce odstępu. Było kilka osób pilnujących.
Było dużo pytań z aktów prawnych: Ochrona zabytków; wypadek przy pracy, a umowa zlecenie; wypadek przy pracy, a wykonywanie czynności na rzecz pracodawcy bez polecenia.

Dodaj proszę po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO PISEMNYMJeżeli wiadomości te okazały się dla Ciebie ciekawe, podziel się nimi proszę udostępniając stronę na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - DOLNOŚLĄSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2019.04.17 Zredagowano: -

enerpro © 2016