kask kask

EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
PODLASKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: IS
Zakres: P
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie:
Trzeba być przed czasem ok 20 minut, wyczytują listę i każda osoba wchodzi do pomieszczenia, tam stoi Pani i kieruje na miejsce, na miejscu kolejna osoba sprawdza jeszcze raz czy dobrze usiedliśmy. Przy rozdaniu pytań pan sprawdza jeszcze raz dowód i wydaje pytania. Każda osoba ma swoje miejsce opisane, przed wejściem na drzwiach jest wywieszona lista kto gdzie siedzi -graficznie.. Najlepiej jest pisać na pytania i odpowiadać i zasadniczo nie poprawiać, bo podobno poprawi się na gorzej. Ja osobiście poprawiłem kilka odpowiedzi, bo nie do końca dobrze zrozumiałem pytanie więc ok 2-3 pytań poprawiłem i na dobrze. Ale trzeba mieć świadomość że lepiej poprawić jak się nie zrozumiało pytania i wtedy poprawić, a nie zmieniać odpowiedzi jak się nie zna tej odpowiedzi

Było dużo pytań z aktów prawnych:
np. z monitorów, zabytki(uzgodnienia), ppoż. (uzgodnienia)

Było dużo pytań z aktów prawnych:
pytania na test i parę pytań na ustny
Specjalność: IE
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie:
Wyczytanie rozpoczęło się 30 min przed planowaną godzina rozpoczęcia (należy mieć dowód osobisty). Dodatkowo na drzwiach została umieszczona lista zdających z dwucyfrowym kodem. Kod przypisywany był do karty zdającego. Wyniki publikowane są po kilku godzinach w na stronie izby przypisane do dwucyfrowego kodu podanego na początku egzaminu.

Opinia o szkoleniu w Izbie:
Nie byłem na szkoleniu, osobiście uważam, że systematyczna nauka 2-3 miesiące przed egzaminem pozwala zaliczyć test.

Było dużo pytań z aktów prawnych:
Pojawiło się 5-6 pytań z ochrony zabytków, warto przejrzeć przynajmniej raz żeby zapamiętać podstawowe zapisy. Ponadto 4-5 pytań z prawa energetycznego (wyłączenia, klasy przyłączeń do sieci, terminy działań dla zakładu energetycznego). Również kilka z ochrony środowiska i jedno z ustawy o odpadach.

Było dużo pytań z aktów prawnych:
Testy Haustechnika pozwalają na pamięciowe zapamiętywanie lub szybsze kojarzenie odpowiedzi, oczywiście po uprzednim (kilkukrotnym) przeczytaniu rozporządzenia. Na teście pojawiło się około 50-60% pytań z bazy. Narzędzie jak najbardziej przydatne, weryfikacja pytań pod względem aktualności zarówno przez użytkowników jak i administratora na plus. Polecam!
Specjalność: IS
Zakres: P
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Wejście po wyczytaniu sprawdzeniu dowodu, warto było mieć potwierdzenie 2 raty, ponieważ jeden człowiek się tym wybronił, że zapłacił. Przygotowane miejsca, oczywiście obok ludzie z innej specjalności, komisja bardzo liczna, robiła puste kilometry po sali. Po skończeniu, oddaje się test podchodząc do komisji. Wyniki i informacje o ustnym ok. 2h później.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Nie korzystałem osobiście uważam, że przerobienie wszystkich pytań z bazy to podstawa wracając do błędnych.
Było dużo pytań z aktów prawnych:KPA, ochrona zabytków, ochrona przeciwpożarowa
Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie: Każdy miał przypisany rząd i ławkę, na stołach tylko dowód osobisty i długopis, byliśmy tak usadzenie że obok siebie nie siedzieli ludzi z tych samych specjalności, komisja chodziła obserwowała. Czasu to aż za dużo było chociaż nie którzy siedzieli do końca.
Opinia o szkoleniu w Izbie: Nie brałem udziału.
Było dużo pytań z aktów prawnych: Powiem inaczej nie było pytań z prawa wodnego, kolejowych, dróg publicznych, głownie PB, warunki, KPA, Kodeks pracy.
Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie: Bardzo poważne i sensowne podejście do egzaminu. Wpuszczano pojedynczo, na podstawie dowodu. Rozsadzają dobrze, do tego najbliższe osoby zdające tą samą specjalizację mają inne zestawy pytań. Nie warto się komunikować - szkoda za głupotę wylecieć.

Dodaj proszę po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO PISEMNYMJeżeli wiadomości te okazały się dla Ciebie ciekawe, podziel się nimi proszę udostępniając stronę na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - PODLASKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2019.04.17 Zredagowano: -

enerpro © 2016