kask kask

EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
ZACHODNIOPOMORSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: IS
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu pisemnego:
Testy zdawałam pół roku temu. Ustny miałam teraz. Na testach gorzej niż na maturze. Nie można mieć nic na ławce tylko długopis. Cisza grobowa. Każdy skupiony na swoich pytaniach. Nie ma możliwości rozmowy ani ściągania od siebie ponieważ usadzają daleko od siebie albo przeplatają branżami. Poza tym są rozsadzani pomiędzy uprawnieniami rozszerzonymi a do projektowania a do wykonawstwa więc i tak każdy ma inny zestaw.

Książki z których warto się uczyć:
Najlepiej uczy się z testów z internetu. Jest kilka firm które sprzedają takie testy. Pytania się powielają. Trzeba umieć Prawo Budowlane i Kpa.

Ocen a szkolenia w Izbie:
Szkolenie przydatne ale cena trochę odstrasza. W cenie są materiały, które przydają się do uczenia.
Specjalność: IE
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie:
Miał spokojna atmosfera. Raczej spokojnie, dużo pytań z obecnej bazy Haustechnik. W pierwszej kolejności je rozwiązywałem co po przeliczeniu dawało mi pewność że mam przynajmniej 77 prawidłowych odpowiedzi. Resztę już na spokojnie mogłem sobie pozwolić nawet na czyste ,,strzały''. Znajomi którzy uczyli się z Haustechnika również pozdawali.

Było dużo pytań z aktów prawnych:
Kilka nowych pytań z ochrony zabytków których niestety nie zapamiętałem.

Było dużo pytań z aktów prawnych:
Serwis bardzo mi pomógł do pisemnego uczyłem się tylko z Haustechnika + wiadomo czytałem akty prawne. Większość pytań była na teście, choć pytania były w zmienionym szyku to nie było problemów z ich skojarzeniem
Specjalność: KB
Zakres: P
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie:
Przed wejściem do sali odczytywana jest lista osób zdających. Po wyczytaniu swojego nazwiska należy potwierdzić swoją tożsamość dowodem osobistym, następnie podpisać listę obecności i po tym otrzymuje się zaklejoną kopertę z testem. Po wejściu na salę, na której odbywa się egzamin, zostaje wskazane przypisane nam miejsce. Egzamin był pisany na dużej sali, więc wszyscy byli luźno rozsadzeni. Raczej nie ma sensu komunikować się z innymi podczas pisania testu, gdyż w najbliższym sąsiedztwie nie zostaną usadzone osoby piszące egzamin z tej samej specjalności i w tym samym zakresie. Warto rozwiązywać test wg zasady podanej na tym portalu, mianowicie przy pierwszym przejściu przez wszystkie pytania, najpierw zaznaczyć te, których jesteśmy pewni na 100%. Po tym policzyć te pytania i dzięki temu wiadomo jak bardzo musimy się skupić na pozostałych pytaniach, które nie są naszymi "pewniakami". Przy drugim przejściu odpowiedzieć na te pytania, które można wziąć "na logikę". Ostatnia tura to pytania, które kompletnie nam nic nie mówią i musimy totalnie strzelać (w moim przypadku były takie 2-3). Wtedy warto wyeliminować chociaż jedną odpowiedź, bo często jedna zupełnie nie pasuje. Swój test oddałem po ok. 40 minutach.
80-85% pytań na egzaminie pokrywało się z pytaniami z bazy HAUSTECHNIK.

Opinia o szkoleniu w Izbie:
Nie byłem na szkoleniu w Izbie. Egzamin pisemny zdałem (ustny przede mną).

Było dużo pytań z aktów prawnych:
Dużo pytań z PB, WT, BHP i KPA. Mało pytań (o ile w ogóle jakieś było, bo nie przypominam sobie teraz) z aktów odnośnie dróg, kolei, budowli hydrotechnicznych, itp.

Było dużo pytań z aktów prawnych:
Naukę rozpocząłem na miesiąc przed egzaminem. Przez pierwsze dwa tygodnie, godzinę-dwie dziennie robiłem testy. Ostatnie dwa tygodnie na pytania odpowiadałem wg aktów po kilka godzin dziennie, właściwe to od rana do wieczora (wziąłem wolne w pracy). W późniejszej fazie skupiłem się na aktach, które stwarzały mi największe problemy.
Przy nauce pomocny był segregator z aktami prawnymi, który zamówiłem w sklepie HAUSTECHNIK. Odpowiadając na pytania warto zaglądać do danego aktu i tam szukać odpowiedniego paragrafu czy artykułu, wtedy taka odpowiedź na pewno zapadnie w pamięci. A wydrukowany zestaw aktów na pewno też przyda się w przyszłości. POLECAM!
Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Egzamin był bardzo sprawnie zorganizowany. Rozsadzeni byliśmy według zdawanych uprawnień. Nie zauważyłem, żeby ktoś się komunikował. Opinia o szkoleniu w Izbie: Nie uczestniczyłem w szkoleniu.
Było dużo pytań z aktów prawnych: Raczej po jednym pytaniu z różnych aktów.
Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu pisemnego w Izbie: Czekanie przed salą - wyczytywanie i wpuszczanie wg listy, miejsce wskazuje członek izby, przy każdym krzesełku kolorowa karteczka oznaczająca specjalność - podczas egzaminu jeżeli udało się usiąść obok znajomego - wskazówki, robić testy, testy i jeszcze raz testy, prawo, warunki techniczne, kpa i bhp to podstawa
Opinia o szkoleniu w Izbie: Nie byłem, wg kolegi co był nie warto
Było dużo pytań z aktów prawnych: najwięcej z prawa, warunków technicznych i bhp Pomogły twoje informacje opisu jak wygląda egzamin i propozycja sposobu uczenia się na ostatnią chwilę :)


Niestety nie ma tych wpisów dla Izby Świętokrzyskiej zbyt wiele, dlatego dodaj proszę po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO PISEMNYMJeżeli wiadomości te okazały się dla Ciebie ciekawe, podziel się nimi proszę udostępniając stronę na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - ZACHODNIOPOMORSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2018.04.23 Zredagowano: 2019.04.17

enerpro © 2016