kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
KUJAWSKO - POMORSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: Arch.
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie:
Około 20 zdających. Zasady egzaminu jasno wytłumaczone przez przewodnicząca. Oddzielne stoliki w dość dużych rozstępach. Kolejność wpuszczania na egzamin ustny od najlepszego do najniższego wyniku egzaminu pisemnego. Czas przygotowania na ustnym tylko 20 minut, najlepiej zacząć od najtrudniejszych pytań gdyż ma się szanse zajrzeć do aktów prawnych. Komisja bardzo przyjazna. Akty prawne zakupiłam na haustechnik i przerabiałam pytania testowe na wykupionym programie online. Czas przygotowań ok 2 miesiące.

Było dużo pytań z aktów prawnych:
Prawo budowlane, KPA, warunki tech.
Specjalność: KB
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie:
Dzień dobry na wstępie chciałbym pochwalić dobrą robotę i stronę. Zdawałem na uprawnienia projektowe i wykonawcze bez ograniczeń. Chciałbym opisać moje wrażenia z niezdanego egzaminu ustnego (pisemny bezproblemowy). Nie bardzo orientuję się jak jest w innych izbach (zdawałem w kujawsko-pomorskiej), ale myślałem, że te 3 pytania będą dotyczyły mojej praktyki, a jak się okazało to nie są pytania z praktyki, a pytania praktyczne z całego zakresu budownictwa - często czytając wypowiedzi osób opisywały one że dane pytanie dotyczyło odbytej praktyki, czy jakiejś budowy niestety w moim przypadku, żadne z pytań nie dotyczyło nawet w najmniejszym stopniu odbytej praktyki.
Zestaw pytań był losowany - nie wiem czy to jest informacja ważna, ale sam o niej nie wiedziałem.
Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Nie byłem. Zdałem. Szkoda czasu i przede wszystkim pieniędzy.
Książki z których warto się uczyć: Poradnik Majstra
Wskazówki: Czasu na przygotowanie jest mało. Wystarczy na sprawdzenie 2,3 odpowiedzi. Materiały trzeba mieć swoje (tylko rozporządzenia i normy). Nie sprawdzają co się ma w materiałach, ale komisja siedzi bardzo blisko osoby przygotowującej się. Komisja bardzo pomocna. Generalnie oceniają wg następujących zasad (widać ile wpisują pkt na kartkach przed sobą): 5 pkt - kompletna odpowiedź bez dopytywania 4 pkt - odpowiedź z dopytywaniem 3 pkt - cokolwiek powiedziane na dane pytanie z intensywnym dopytywaniem
Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: Poradnik Majstra Budowlanego Normy wykonawcze
Wskazówki: Trafiłem taki zestaw, na który można w 100% z głowy odpowiedzieć po 1 przeczytaniu Poradnika Majstra oraz wcześniejszej nauce na pisemny (jak widać, trafiłem pytania wyłącznie z Prawa Budowlanego i Warunków Technicznych). Trzeba przynieść wszystkie rozporządzenia i normy, ponieważ Izba niczego nie wyłożyła. Nie można mieć żadnych podręczników. Komisja bardzo przyjazna, ale przy łatwych pytaniach niewiele mogli namieszać ;) Powodzenia dla kolejnych zdających!
Specjalność: ID
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Milo, sympatycznie sprawnie. Pilnowali czasu co do sekundy. Czepili się tylko raz, przy pytaniu 5, bo nie zacząłem od warunków atmosferycznych. Można było mieć wszystko oprócz podręczników.Jak sam widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) Wszystko zależy od chęci zdających i odzewu po egzaminie.
Dodaj więc swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli wiadomości te okazały się dla Ciebie ciekawe, podziel się nimi proszę udostępniając stronę na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/

Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - KUJAWSKO-POMORSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: 2019.04.17

enerpro © 2016