kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
ŁÓDZKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: IE
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Na początku poproszono wszystkich na salę i omówiono zasady obowiązujące na egzaminie (jedna osoba odpowiada, następna się przygotowuje, informacji co robimy po wejściu na salę etc.). Na początku zdawały osoby zdające uprawnienia łączne do projektowania i wykonawstwa, następnie do projektowania. Na końcu zdawały osoby z zakresu wykonawczego - te już bez ustalonej kolejności. Co do samego egzaminu: Wszystkie normy były ładnie rozłożone na dużym stole, mimo to ciężko było znaleźć te właściwe:) Komisja pilnuje, aby czas przeznaczony na przygotowanie nie był przekroczony. Nie wolno mieć własnych materiałów poza spisem norm. Do robienia notatek otrzymujemy opieczętowaną kartkę, na której należy się podpisać i oddać po egzaminie. Komisja jest generalnie przychylna...jeżeli jest jakiś problem z pytaniem bądź z jego zrozumieniem stara się nakierować. Pytania pomocnicze nie są zadawane po to, aby zatopić zdającego, przy niektórych zagadnieniach można swobodnie podyskutować z komisją a nawet lekko spierać się o pewne rzeczy (przynajmniej tak było w moim przypadku:)) Zdawalność w mojej grupie - 75%. Generalnie warto dokładnie wypytać osoby, które zdawały przed nami o wszystkie pytania, ponieważ kilka sztuk się powtórzyło w różnych zestawach. Warto też zachować zimną krew podczas poszukiwania odpowiednich rozporządzeń, ponieważ jest ich aż 10 tomów a czasu jest naprawdę mało. Warto przeczytać najważniejsze przepisy przed egzaminem - daje nam to dużą szansę na to, że kilka pytań będziemy w stanie omówić z pamięci - zaoszczędzi to wiele cennego czasu, który przeznaczymy na poszukiwania tych odpowiedzi, których nie znamy.


Specjalność: ID
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Egzamin przebiegał sprawnie. 20 minut na przygotowanie oraz 40 na odpowiedź. Komisja w porządku, bardzo przyjazna. Dopytywała odnośnie pytań i starała się naprowadzać. Można było korzystać z materiałów Izby, z własnych tylko można mieć rozpiskę gdzie znajdują się poszczególne akty.Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) W stosunku do pozostałych Izb jest tego trochę mało.
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli informacja ta była przydatna, podziel się nią proszę udostępniając na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - ŁÓDZKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: -

enerpro © 2016