kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
ŁÓDZKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA (ZAKTUALIZOWANE NA SESJĘ: WIOSNA 2018)Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Wskazówki: Komisja bardzo pomocna ciągną za uszy na maxa,wszystkie niezbędne materiały dostępne na sali egzaminacyjnej wystarczający czas na przygotowanie się po wylosowaniu pytań Nawet jeżeli czegoś nie wiecie warto poprosić komisję aby naprowadzili a uwierzcie że tak robią


Specjalność: KB
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie:Nie uczęszczałam na szkolenie. Podobno polega na czytaniu aktów prawnych.
Książki z których warto się uczyć:Nowy Poradnik Majstra Budowlanego Praca zbiorowa pod redakcją Janusza Panasa Obliczanie konstrukcji wznoszonych tradycyjnie J. Hoła
Wskazówki:Komisja - dociekliwa, zadawali dużo pytań dodatkowych, ale też bardzo mili Materiały - jedynie spis treści tomów ustaw, które otrzymywały osoby,które były na kursie w izbieSpecjalność: IT
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Wskazówki: Żadnych materiałów nie wolno było posiadać. Jedyne co było dopuszczalne to wykaz obowiązujących aktów prawnych a i to było oglądane przez komisję. Na miejscu dostęp do wszystkich niezbędnych aktów - uporządkowane z podziałem na specjalności. Komisja bardzo rzeczowa - oczekiwała krótkich i konkretnych odpowiedzi. Bardzo szybko wyłapywane były osoby (zdawałem razem ze specjalnością IE) które budowę oglądały ... na zdjęciach. Czas na przygotowanie 25 minut pilnowany z dużą sumiennością. W mojej ocenie przygotowując się na egzamin ustny należy zapomnieć o dostępności aktów prawnych. Po prostu - nie ma czasu by odnaleźć ws zystkie odpowiedzi. Sam wygrałem walkę :-) bo potrzebowałem upewnić się co do 2 pytań. Sumując: jeśli ktoś faktycznie odbył praktykę przy projektowaniu i na budowie to po przyłożeniu się do treści PB + BHP + WT + przepisy z branży nie powinien mieć problemu.


Specjalność: IS
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: Warto wiedzieć gdzie w których normach co się znajduje. Żeby w czasie na przygotowanie, nie panikować przy ściąganiu.
Wskazówki: Komisja bardzo pomocna. Przyjaźnie nastawiona. Trzeba pewnie odpowiadać na pytania. Można ze sobą mieć tylko długopis i dowod osobisty.Specjalność: IE
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Na początku poproszono wszystkich na salę i omówiono zasady obowiązujące na egzaminie (jedna osoba odpowiada, następna się przygotowuje, informacji co robimy po wejściu na salę etc.). Na początku zdawały osoby zdające uprawnienia łączne do projektowania i wykonawstwa, następnie do projektowania. Na końcu zdawały osoby z zakresu wykonawczego - te już bez ustalonej kolejności. Co do samego egzaminu: Wszystkie normy były ładnie rozłożone na dużym stole, mimo to ciężko było znaleźć te właściwe:) Komisja pilnuje, aby czas przeznaczony na przygotowanie nie był przekroczony. Nie wolno mieć własnych materiałów poza spisem norm. Do robienia notatek otrzymujemy opieczętowaną kartkę, na której należy się podpisać i oddać po egzaminie. Komisja jest generalnie przychylna...jeżeli jest jakiś problem z pytaniem bądź z jego zrozumieniem stara się nakierować. Pytania pomocnicze nie są zadawane po to, aby zatopić zdającego, przy niektórych zagadnieniach można swobodnie podyskutować z komisją a nawet lekko spierać się o pewne rzeczy (przynajmniej tak było w moim przypadku:)) Zdawalność w mojej grupie - 75%. Generalnie warto dokładnie wypytać osoby, które zdawały przed nami o wszystkie pytania, ponieważ kilka sztuk się powtórzyło w różnych zestawach. Warto też zachować zimną krew podczas poszukiwania odpowiednich rozporządzeń, ponieważ jest ich aż 10 tomów a czasu jest naprawdę mało. Warto przeczytać najważniejsze przepisy przed egzaminem - daje nam to dużą szansę na to, że kilka pytań będziemy w stanie omówić z pamięci - zaoszczędzi to wiele cennego czasu, który przeznaczymy na poszukiwania tych odpowiedzi, których nie znamy.


Specjalność: ID
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Egzamin przebiegał sprawnie. 20 minut na przygotowanie oraz 40 na odpowiedź. Komisja w porządku, bardzo przyjazna. Dopytywała odnośnie pytań i starała się naprowadzać. Można było korzystać z materiałów Izby, z własnych tylko można mieć rozpiskę gdzie znajdują się poszczególne akty.Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) W stosunku do pozostałych Izb, jest tego trochę mało.
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli wiadomości te okazały się dla Ciebie ciekawe, podziel się nimi proszę udostępniając stronę na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - ŁÓDZKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: 2018.03.28

enerpro © 2016