kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
LUBELSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Do komisji brak zastrzeżeń, jak tylko wyczuli, że człowiek nie jest pewien to odraz dodatkowe pytania się pojawiały, co dlaczego, po co. Można korzystać z tego, co się przyniesie, książki, rozporządzenia itp itd. 3. Starać się odpowiadać płynnie jak płynnie wtedy jest komisja widzi, że osoba jest pewna i czuje temat i nie drąży.


Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

W skład komisji wchodziły 3 osoby plus sekretarz, komisja wymagała odpowiedzi krótkich, zwięzłych i na temat (nie lać wody), zwracali uwagę żeby nie przepisywać odpowiedzi z dzienników ustaw i przy odpowiedzi nie czytać ich tylko mówić własnymi słowami. W mojej Izbie były dostępne wszystkie obowiązujące materiały (normy, akty, ustawy itd), przed odpowiedzią było ok 30min na przygotowanie, można korzystać ze wszystkich dostępnych materiałów. Kilka osób miało ze sobą swoje akty, normy itd. komisja nie robiła problemu, jeśli się chciało korzystać ze swoich materiałów. Ogólnie mi zajęło ok 15minut na przygotowanie i odpowiedź (egzamin zdany) także jak się przynajmniej raz przeczytało wszystkie ustawy to później nie ma problemu żeby znaleźć interesujące nas odpowiedzi. Ogólnie nie taki diabeł straszny. :)


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja ok, choć zdarzyły się oblane egzaminy. Normy plus przepisy własne można było mieć - nie sprawdzali czy np. ktoś ma opracowane pytania (ostatni dzień egzaminów)


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Materiały można mieć, jakie tylko dusza zapragnie. Słuchać uważnie i najlepiej dopytać czy "dalej" oznacza następne pytanie czy kontynuować wypowiedź na obecne. 20 min to za mało na przygotowanie. Odp. przygotowywać hasłami a nie pełnymi odp.


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja - OK. Można było mieć swoje normy w segregatorach, nie można było korzystać z materiałów książkowych.


Specjalność: ID
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Przebieg - wejście, identyfikacja, wybór zestawu pytań, ok 20 min przygotowania, odpowiedź (czasem wystarczy krótka konkretna odpowiedz-lepiej nie wchodzić w szczegóły żeby się nie pogrążyć, a czasem są pytania jeszcze szczegółowe od komisji) Komisja - ogólnie przyjemna, jeśli widzą szanse to naprowadzają Materiały - normy, WT, ustawy, rozporządzenia, które były podane, jako obowiązujące, nie zwracano również uwagi na książki Wskazówki: konieczne swoje wydrukowane materiały (rozporządzenia, WT, Katalog wzmocnień i remontów i te wszystkie inne obowiązujące) - jest mało czasu na szukanie w segregatorach przygotowanych przez izbę - są też inne osoby które mogą wziąć akurat ten segregator, dodatkowo stres i tracenie czasu na szukanie przy stole i chodzenie do swojego stolikaJak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;)
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli informacja ta była przydatna, podziel się nią proszę udostępniając na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - LUBELSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: -

enerpro © 2016