kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
MAŁOPOLSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: Kb
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2017

W sali były dwie komisje i przewodniczący. Można mieć wszystkie materiały drukowane. W zakresie aktów prawnych najważniejsze jest Prawo budowlane, Warunki Techniczne i BHP.


Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Generalnie ok. jak się wie i mówi cokolwiek, ale z sensem to się nie wtrącają. Jak się człowiek zacznie gubić i jest chwila ciszy to są pytania dodatkowe i efekt może być różny. Można było mieć wszystko byle w formie papierowej, ale czasu na szukanie wszystkich odpowiedzi nie starczy.


Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Czas na przygotowanie - jakieś 25min, całkiem sporo. W sali były dostępne materiały w wersji papierowej, kilka segregatorów norm, trzy segregatory z aktami prawnymi, poradnik majstra i jeszcze jakieś inne materiały. Można wnieść swoje - ja wniosłem i nie sprawdzali, co wnosiłem.


Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Dostępne byly praktycznie wszystkie niezbędne materiały. Komisja porządku, neutralna i rzeczowa. W czasie na przygotowania dobrze jest wykonać rysunki i szkice żeby nie musieć rysować przy odpowiedzi.


Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Po wejściu na salę losujemy zestaw pytań i otrzymujemy 25 min. na przygotowane się. Warto korzystać z własnych notatek, norm i ustaw (łatwiej się połapać niż w tych przygotowanych przez komisję egzaminacyjną). Przebieg egzaminu jak typowy egzamin ustny. Część "praktyczną", czyli 4 pytania prowadził w moim przypadku bardzo sympatyczny pan, wymagał schematów, szkiców robionych również na bieżąco, generalnie rozwijał mocno tematy pod względem praktycznym i technicznym, pytał "jak to rozwiązać na budowie" itp. Część "teoretyczna" nieco inaczej - komisja nie zadawała mi pytań w trakcie wypowiedzi, nie negowała odpowiedzi ani nie potwierdzała, czyli generalnie pytanie-odpowiedź i tyle, bez drążenia tematu (może dlatego, że dobrze od powiadałem, bo u innych podobno drążyli temat). Generalnie nie ma czego się bać! Zdałem i powodzenia dla reszty :)


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Uprzejma trochę pomagali próbowali naprowadzać ale rzeczowa, Materiały wszystkie nawet nie patrzyli z czego korzystasz


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

W małopolskiej można mieć ze sobą wszelakie informacje, przy zdawaniu egzaminu raczej niezalecane jest czytanie z kartki. W świętokrzyskiej można mieć swoje materiały pod warunkiem, że niema w nich podkreśleń, można czytać z kartki


Specjalność: IS
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Można było mieć wszytko, ale nie wolno czytać z kartek, schamty i rysunki wykonywać w czasie przygotowania


Specjalność: IS
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

5 osób, mozna było mieć wszelakie materiały w wersji papierowej, (nie wolno korzystać z komórek),mówić zdecydowanie.Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;)
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli informacja ta była przydatna, podziel się nią proszę udostępniając na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - MAŁOPOLSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: -

enerpro © 2016