kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
MAZOWIECKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2016

Pytania mogły brzmieć nieco inaczej, ale sens raczej powinien być zachowany. Komisja ma przygotowaną sporo liczbę kopert z pytaniami (po mnie wchodziła tylko jedna osoba, a miałem do wyboru chyba z 10), i zestawy nie wracają do puli. Przynajmniej nie tego samego dnia ;). Warto mówić krótko, zwięźle. Minimalizuje się też wtedy możliwość zrobienia błędu, który jak komisja wychwyci to może drążyć. I drążyć. A jak przyłapie na niewiedzy z zakresu podstaw to (klasa betonu, co to jest zwichrzenie) to już jest po prostu krucho. Dlatego warto znać znaczenie każdego słowa, którego się używa :). Komisja przyjazna. Przynajmniej mi się taka trafiła.


Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Można mieć rozporządzenia, ustawy i normy - nie weryfikowali przyniesionych materiałów Przebieg: losowało się kopertę z pytaniami, 25min na przygotowanie i wywoływali wg listy nazwiska (czasami tego czasu na przygotowanie było trochę więcej). Siadało się na przeciwko komisji i odpowiadało na pytania - wg własnej kolejności. Zabierali kartki z notatkami przed odpowiedzią. Komisja raczej w porządku - dopytywali bardziej lub mniej, zależało od tego, jak ktoś odpowiadał.


Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Można wnieść swoje normy i ustawy. Komisja dopytuje, zadaje dużo dodatkowych pytań


Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Przebieg egzaminu: 25min na przygotowanie, nie można używać komórek, można używać materiały przyniesione przez siebie zawierające suche normy lub ustawy (bez komentarzy), komisja pomagała chodź trzeba było pokazać, że coś się wie.


Specjalność: IS
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2017

Mało czasu na przygotowanie. Wchodziłem, jako drugi i miałem tylko 15 min. Materiały dozwolone: ustawy, rozporządzenia, normy.


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja: do południa 3 kobiety, po południu dołączył mężczyzna - kolejność zdawania nie zawsze zgodnie z listą, można wejść wcześniej - czasu na przygotowanie dużo, myślę, że więcej niż 25 min - komisja przyjazna - materiały dostępne: normy, zeszyty Cobrti (nie jest ich dużo, więc podstawowe normy i zeszyty warto mieć ze sobą) - na sali pobieżnie sprawdzają, z jakich materiałów się przygotowujesz - odpowiadać trzeba krótko bez rozwodzenia się, jeśli czegoś nie wiesz zupełnie nie kombinuj, bo mogą się zainteresować twoja niewiedzą i rozwinąć temat. - Nie podają wyników egzaminu "od ręki", trzeba trochę odczekać na korytarzu. Można mieć Cobit ale przed losowaniem informują że możesz korzystać z norm i rozporządzeń.
Sala 132 - w tej zdawaliśmy - jest fajna, jest tam filar i można za nim usiąść tak, że komisja Cię nie widzi. Ja nie ale osoby które wychodziły mieli dużo pytań z ochrony środowiskaSpecjalność: IE
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Weszliśmy we czterech o wyznaczonej godzinie. Po wylosowaniu kopert był czas na przygotowanie. Pierwszy miał najmniej czasu. Około 20 minut. Ja, jako trzeci miałem około 40 minut. Można mieć Normy, rozporządzenia, Prawo Budowlane i Energetyczne, a także inne materiały, najlepiej ksero w nierzucających się w oczy okładkach, nieoficjalnie i korzystać dyskretnie. Niedozwolone są poradniki itp... Telefon wyłączony, ale na siłę w naszym przypadku dałoby się skorzystać. Pytania miałem dosyć proste. Z naszej grupy 4 osób, trzech zdało. Ogólna zdawalność na egzaminach ustnych w granicach 50-60%. Pisemny myślę, że około 90%.


Specjalność: IE
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2017

Warto mieć materiały w wersji papierowej nie ma co liczyć na te które posiada komisja. Zdawalność w mazowieckiej słabiutko 50%


Specjalność: IE
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja bardzo rzeczowa ( nie można lać wody) Można było posiadać własne normy oraz przepisy prawne ( książkę z kursu również).Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;)
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli informacja ta była przydatna, podziel się nią proszę udostępniając na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - MAZOWIECKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: -

enerpro © 2016