kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
OPOLSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Każdy twierdzi inaczej, ja osobiście nie byłem i nie żałuję. Praca na budowie i urlop do nauki przepisów w zupełności wystarczył.
Książki z których warto się uczyć: Poradnik majstra budowlanego. Wzmacnianie konstrukcji budowlanych. Jakąkolwiek książkę z prowadzenia robót ziemnych i wykopów.
Wskazówki: Komisja przyjemna, starała się wyciągać rzeczy, które chciała usłyszeć. Ciągnęła za język, czyli zmuszała do myślenia i to w pozytywnym znaczeniu. Odradzam mówienia jak to zazwyczaj się robi na budowie, bo usłyszymy raczej stwierdzenie, że powinniśmy myśleć, jako inżynierowie a nie robić jak inni. Można było zabrać wszelkie niezbędne książki- na sali był poradnik majstra, (podejście komisji jest raczej takie, że w końcu w życiu codziennym też możemy skorzystać z materiałów). Z kartki raczej nie korzystać, którą się przygotowało. Dużo rysować przed komisją.
Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Dużo mi pomógł Nowy Poradnik Majstra Budowlanego. Można było wnieść swoje notatki. Komisja była dociekliwa, ale jak widziała, że zdający ma pojęcie, to trochę naprowadzała, jak czegoś nie wiedział. Dobrze jest sobie oznaczyć Rozporządzenia i Ustawy, żeby wiedzieć, gdzie i czego szukać.Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Dostępne były wszystkie normy i ustawy oraz co mnie zaskoczyło: Poradnik majstra budowlanego. Można było mieć swoje. Na przygotowanie - pani wpuszczała o 5 min wcześniej - więc 30min - dla 10 pytań jest to mało - nie ma czasu na szukanie - trzeba wiedzieć gdzie i co jest. Starać się nie czytać - tylko posiłkować się notatkami. Komisja- mieszana - jedna pani dosyć ostra, wytykała wszelkie błędy, nawet przejęzyczenia, trzeba wtedy szybko reagować i jakoś wybrnąć. Nie trzeba wiedzieć wszystkiego, ważne jest, że się ma o tym ogólne pojęcie i się myśli w trakcie. Można powiedzieć, że z czymś się nie miało do czynienia, ale trzeba im pokazać, że się wie gdzie znaleźć informacje na ten temat jak już się z tym spotkamy.Specjalność: ID
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Pytania z testu to loteria i wiele się powtarza z tego co jest dostępne na haustechnik.
Na ustnym jak zobaczyłem pytania to na początku wydawały się łatwe a jak doszło do rozmowy z komisją to nie było już tak kolorowo. Bez czytania przepisów i nauki praktycznej nie ma możliwości zaliczenia. A z drugiej strony egzamin to kwestia formalna. Wcześniej lub później każdy jakoś zaliczy. Ale aby wykonywać zawód inżyniera niezbędna jest wiedza, którą musimy zawsze zgłębiać. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) W stosunku do pozostałych Izb, jest tego naprawdę mało.
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli wiadomości te były dla Ciebie przydatne, podziel się nimi proszę, udostępniając na FB. Pomoże to dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - OPOLSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: 2019.04.17

enerpro © 2016