kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
PODKARPACKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA (ZAKTUALIZOWANE NA SESJĘ: WIOSNA 2018)Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: Klasycznie Poradnik Majstra.
Wskazówki: Komisja nastawiona przyjaźnie, starają się rozładować stres. Jednak, gdy ktoś opowiedział sporą głupotę zaczynali drążyć temat aż zdający nie był w stanie wybronić swoich założeń. Komisja 4 osobowa, były chwile, że ktoś wychodził/wchodził. Jak dobrze poszła odpowiedź na pierwsze dwa pytania nastąpiło mocne rozluźnienie. Często odpowiedź na kolejne pytania schodziła na poboczne i luźne tematy z budowy lub życia. Odpowiedzi do pytań 3-8 były dwu, trzy zdaniowe. Czasami w trakcie przerywali i kazali przejść dalej. Można było wnieść wszelkie materiały własne (mi bardzo pomogły własne notatki w zeszycie gdzie znalazłem gotowe odpowiedzi na 4 pytani a). Od następnej sesji niestety zakaz wnoszenia własnych materiałów. Wchodzi się tylko z długopisemSpecjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: Poradnik Majstra. PB, WT, BHP
Wskazówki: 4 osobowa komisja. Miła, ciągnie za język, zadaje pytania dodatkowe. Trzymają się bardzo dokładnie czasu przygotowania na odpowiedź. Materiały - wszystko, co się chciał. Na sali jest komputer, w którym są normy i ustawy.Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Przebieg egzaminu: Czas na przygotowanie tylko 25 minut, z czego trzy pytania były do rysowania. Dodatkowo do odpowiedzi podchodziło się tylko z karteczką, na której można było coś przepisać. Poprzednimi latami można było odpowiadać z własnymi materiałami, także ten czas człowiek wykorzystał na szukanie a nie jak teraz przepisywanie .Ja znalazłem wszystkie odpowiedzi w swoich materiałach jednak czytanie treści i przepisywanie mnie "zabiło". Dodatkowo zabrałem się za pytania z ustaw a rysowanie zostawiłem na koniec. Brakło czasu na rysowanie. Komisja wymagała abym odpowiedział na pytania z rysowania. Gdy zacząłem rysować zbrojenie to dodatkowo kilkanaście pytać o otulenie, rozstaw, schemat statyczny itp. Później kolejne pytania z projektowania i już przestałem myśleć. Dodatkowo zobaczyłem punktację pierwszych pytań 2,0,0. Gdy zacząłem płynnie odpowiadać na pytania z ustaw to dalej się czepiali. Chciałem jak jak najszybciej opuścić salę. Zdobyłem 30 punktów na 50. Egzamin oblany.
Wskazówki: Trzeba dużo wiedzieć o projektowaniu żelbetu. Zauważyłem, że zdali ludzie, którzy niedawno skończyli studia a wszyscy starsi (po czterdziestce) oblali. Tacy młodzi jeszcze pamiętają dużo ze studiów. Ja działam w branży konstrukcji stalowych a miałem trzy zadania z żelbetu. Oczywiście miałem poradni majstra i tam to znalazłem, lecz już nie było czasu, aby przeczytać i przepisać. Polecam poradnik majstra.Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Wskazówki: Komisja Podkarpacka Można mieć ze sobą wszystko, oprócz urządzeń elektronicznych - do dyspozycji jest także komputer z aktami prawnymi. Jedna wskazówka - przygotować się i nie stresować przesadnie. Komisja, zależnie od humoru, czasami stara się pomóc, a czasami dopiec zdającemu przez niewybredne komentarze. Grunt, to zrobić dobre wrażenie i przekonać oceniających, że faktycznie ma się praktykę. Warto znać podstawowe wzory z mechaniki budowli i rozkład sił wewnętrznych w prostych elementach konstrukcyjnych.


Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: Przeglądnąć poradnik majstra budowlanego, przeglądnąć rysunki konstrukcji żelbetowych, kształtowania zbrojenia, warto wiedzieć, gdzie się co ma w materiałach.
Wskazówki: W komisji było w sumie cztery osoby. Nastawieni przyjaźnie, podpowiadali, ciągnęli za język, dopytywali. W sali jest jeden komputer, z normami i rozporządzeniami, ale można też mieć swoje materiały. Nie sprawdzają, co wnosisz - ja np. miałam w segregatorach, oprócz norm i rozporządzeń, obliczenia z projektów, poradnik majstra budowlanego itp - ale i tak z tego nie skorzystałam. Nie ma co się stresować - najważniejsze to mówić, mówić, mówić i jeszcze raz mówić. nikt nie wymaga na egzaminie obliczeń (a takie mnie słuchy dochodziły), tylko ogólnego rozeznania w temacie.Specjalność: IS
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja bardzo szczegółowo dopytywała. Z jednego pytania potrafiła zrobić 20 poważnych pytań. Można było mieć wszystko oprócz elektroniki. Dokładnie mierzono czas na przygotowanie odpowiedzi , tylko 25 min.Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) W stosunku do pozostałych Izb, jest ich dosyć mało.
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli wiadomości te były dla Ciebie przydatne, podziel się nimi proszę, udostępniając na FB. Pomoże to dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - PODKARPACKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: 2018.03.31

enerpro © 2016