kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
PODLASKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA (ZAKTUALIZOWANE NA SESJĘ: WIOSNA 2018)Specjalność: ID
Zakres: P
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: 1. Prawo budowlane. 2. Warunki techniczne w sprawie dróg publicznych i ich usytuowanie. 3. Normy.
Wskazówki: Materiały można było mieć swoje, oczywiście wytyczne i normy a nie opracowania pytań. Ogólnie nikt nie sprawdza co masz. Tylko tak naprawdę nie ma czasu na szukanie i spisanie wszystkiego. Szukaj tylko tego czego w ogóle nie kojarzysz. Najpierw trzeba się skupić na zadaniu z praktyki (z ostatniego zestawu). Komisja w miarę naprowadza na odpowiedź.Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Nie byłym na szkoleniu wiem od kolegów, że do egzaminu pisemnego pomogło szkolenie, do ustnego nie przydatne.
Książki z których warto się uczyć: Eurokod 5 i 6, Prawo budowlane, Warunki techniczne, Kodeks pracy, Poradnik Majstra Budowlanego.
Wskazówki: W komisji trzy osoby plus osoba u której losuje się pytania i podpisuje protokoły, liczy czas podczas przygotowywania się. Można mieć normy oraz rozporządzenia swoje, ale majstra budowlanego już nie do końca. W komisji siedzi dr M. z Politechniki Białostockiej jego konikiem jest drewno, jeśli nie znasz konstrukcji dachów, połączeń ciesielskich i gwoździe i itd, wilgotności i nie widziałeś na oczy PN-EN 1995 to nie zdasz. Nie można powiedzieć "nie wiem" trze ba coś odpowiadać na pytanie komisja próbuje naprowadzać, wyniki 15 min po ostatniej osobie.
Opinia o serwisie: Przygotowywałem się do egzaminu pisemnego z pomocą serwisu 70% pytań powtórzyło się.Specjalność: IS
Zakres: P
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Ludzie mówili, że nic im nie dało.
Książki z których warto się uczyć: Żadne, przodki, przodki, przodki.
Wskazówki: Komisja skrajna od miłej Pani po czepliwego przewodniczącego.Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: Poradnik majstra budowalnego Przemysław Markiewicz "Budownictwo Ogólne dla Architektów" (książka ma dobre i zwięzłe rysunki w miarę współczesnych technologii)
Wskazówki: Egzamin polega na swobodnej rozmowie, warto mówić wszystko co przyjdzie nam do głowy i (koniecznie) czego jesteśmy pewni. To na dobrą sprawę sprawdzenie czego się nauczyliśmy na praktyce, czy na niej faktycznie byliśmy i czy rozumnie i logicznie podejdziemy do rzeczy, które zastaną nas w przyszłości. Warto podeprzeć się przykładami napotkanymi we własnej praktyce. W trakcie rozmowy pytać komisję czy odpowiedź jest jasna, czy też o coś innego im chodziło. Komisja nastawiona jest na starcie serdecznie do każdego człowieka. Zmienia się to gdy ktoś kręci, udaje, kłamie.
Opinia o serwisie: Pytania w miarę aktualne, powtarzające się w innych dostępnych odpłatnych bazach. Ustne - patrzeć po Izbach.

Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: Poradnik Majstra Budowlanego. Norma Kominowa Norma Murowa
Wskazówki: Komisja - spokojna i pomocna Wszystkie normy + rozporządzenia - tak naprawdę nikt nie sprawdzał co ze sobą przyniosłem. Rada: Dobrze opisane i posegregowane normy. Z tego co komisja udostępnia nie da się skorzystać, za mało czasu, za duży stres. Poza tym materiały są nieuporządkowane.Specjalność: IM
Zakres: wykonawcze
Sesja: WIOSNA 2017

Mogłam mieć ze sobą wszystkie wydrukowane ustawy i normy oczywiscie pozaznaczane odpowiednio Trudno udzielić wskazówek-natomiast moge poradzić zeby nie czytac przed egzaminem bzdur tylko skupic sie przede wszystki na PB oraz ustawach juz konkretnie branzowych. Zycze wszystkim powodzenia!Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) W stosunku do pozostałych Izb, jest ich dosyć mało.
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli wiadomości te były dla Ciebie przydatne, podziel się nimi proszę, udostępniając na FB. Pomoże to dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - PODLASKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: 2018.03.31

enerpro © 2016