kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
PODLASKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: ID
Zakres: P
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: 1. Prawo budowlane. 2. Warunki techniczne w sprawie dróg publicznych i ich usytuowanie. 3. Normy.
Wskazówki: Materiały można było mieć swoje, oczywiście wytyczne i normy a nie opracowania pytań. Ogólnie nikt nie sprawdza co masz. Tylko tak naprawdę nie ma czasu na szukanie i spisanie wszystkiego. Szukaj tylko tego czego w ogóle nie kojarzysz. Najpierw trzeba się skupić na zadaniu z praktyki (z ostatniego zestawu). Komisja w miarę naprowadza na odpowiedź.
Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Nie byłym na szkoleniu wiem od kolegów, że do egzaminu pisemnego pomogło szkolenie, do ustnego nie przydatne.
Książki z których warto się uczyć: Eurokod 5 i 6, Prawo budowlane, Warunki techniczne, Kodeks pracy, Poradnik Majstra Budowlanego.
Wskazówki: W komisji trzy osoby plus osoba u której losuje się pytania i podpisuje protokoły, liczy czas podczas przygotowywania się. Można mieć normy oraz rozporządzenia swoje, ale majstra budowlanego już nie do końca. W komisji siedzi dr M. z Politechniki Białostockiej jego konikiem jest drewno, jeśli nie znasz konstrukcji dachów, połączeń ciesielskich i gwoździe i itd, wilgotności i nie widziałeś na oczy PN-EN 1995 to nie zdasz. Nie można powiedzieć "nie wiem" trze ba coś odpowiadać na pytanie komisja próbuje naprowadzać, wyniki 15 min po ostatniej osobie.
Opinia o serwisie: Przygotowywałem się do egzaminu pisemnego z pomocą serwisu 70% pytań powtórzyło się.
Specjalność: IS
Zakres: P
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Ludzie mówili, że nic im nie dało.
Książki z których warto się uczyć: Żadne, przodki, przodki, przodki.
Wskazówki: Komisja skrajna od miłej Pani po czepliwego przewodniczącego.
Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: Poradnik majstra budowalnego Przemysław Markiewicz "Budownictwo Ogólne dla Architektów" (książka ma dobre i zwięzłe rysunki w miarę współczesnych technologii)
Wskazówki: Egzamin polega na swobodnej rozmowie, warto mówić wszystko co przyjdzie nam do głowy i (koniecznie) czego jesteśmy pewni. To na dobrą sprawę sprawdzenie czego się nauczyliśmy na praktyce, czy na niej faktycznie byliśmy i czy rozumnie i logicznie podejdziemy do rzeczy, które zastaną nas w przyszłości. Warto podeprzeć się przykładami napotkanymi we własnej praktyce. W trakcie rozmowy pytać komisję czy odpowiedź jest jasna, czy też o coś innego im chodziło. Komisja nastawiona jest na starcie serdecznie do każdego człowieka. Zmienia się to gdy ktoś kręci, udaje, kłamie.
Opinia o serwisie: Pytania w miarę aktualne, powtarzające się w innych dostępnych odpłatnych bazach. Ustne - patrzeć po Izbach.


Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: Poradnik Majstra Budowlanego. Norma Kominowa Norma Murowa
Wskazówki: Komisja - spokojna i pomocna Wszystkie normy + rozporządzenia - tak naprawdę nikt nie sprawdzał co ze sobą przyniosłem. Rada: Dobrze opisane i posegregowane normy. Z tego co komisja udostępnia nie da się skorzystać, za mało czasu, za duży stres. Poza tym materiały są nieuporządkowane.
Specjalność: IM
Zakres: wykonawcze
Sesja: WIOSNA 2017

Mogłam mieć ze sobą wszystkie wydrukowane ustawy i normy oczywiscie pozaznaczane odpowiednio Trudno udzielić wskazówek-natomiast moge poradzić zeby nie czytac przed egzaminem bzdur tylko skupic sie przede wszystki na PB oraz ustawach juz konkretnie branzowych. Zycze wszystkim powodzenia!
Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) W stosunku do pozostałych Izb, jest ich dosyć mało.
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli wiadomości te były dla Ciebie przydatne, podziel się nimi proszę, udostępniając na FB. Pomoże to dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - PODLASKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: 2019.04.17

enerpro © 2016