kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
POMORSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Godzina na przygotowanie. Tylko w oparciu o udostępnione przez komisję norm. W trakcie przygotowania wolno robić notatki, które ma się ze sobą do momentu wejścia przed komisję. Można zatem jeszcze się tego wszystkiego nauczyć na pamięć czekając na wejście. Oczywiście, jeśli notatki w tej panice będą czytelne! W momencie wejścia przed komisję notatki są zabierane sprawdzana jest tożsamość delikwenta i odpowiada się "z głowy". Komisja w Pomorskiej jest bardzo ok. Nie mogę powiedzieć, żeby grali nie fair. Nie udupiają. Pytają o konkrety. Po prostu trzeba wiedzieć i pewnie "błysnąć". Nie robią podchodów i nie podpuszczają w tarapaty. Jest to oczywiście tylko moje wrażenie, ale inni też nie mieli powodów do narzekania. POWODZENIA!


Specjalność: Kb
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2017

Mam wrażenie, że to czy zdasz zależy od nastroju komisji. Przed egzaminem masz czas na przygotowanie - dostajesz akty i normy, które są na listach. Polecam wydrukować swoje. Polecam również wydrukować najważniejsze Polskie normy których nie ma na liście jak: drewno, mury, posadowienie pośrednie i bezpośrednie. Wskazówki tylko takie, zęby się nie stresować.


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Swoje akty prawne polecam Haustechnika i jego segregatory bardzo dużo zaoszczędzonego czasu. Bieżcie ze sobą normy i akty prawne ważne żeby ogarniać gdzie co jest czasu jest dosyć żeby się na szybko przygotować. Uczyłem się do całego egzaminu tylko i wyłącznie z Haustechnika i zdałem bez problemu. Przy okazji Dzięki:)


Specjalność: IS
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

W osobnym pomieszczeniu, w którym otrzymaliśmy pytania, były dostępne ustawy i rozporządzenia oraz normy na laptopie - godzina na przygotowanie odpowiedzi. Można było mieć ze sobą swoje przepisy i normy wydrukowane - nie mogły one zawierać notatek czy innych materiałów. Najważniejsza rada to mieć właśnie ze sobą swoje przepisy, które wcześniej samemu się wydrukowało i ułożyło w jakiś logiczny sposób, bez problemu można wtedy szybko wszystkie odpowiedzi w nich wyszukać - nie ma szans zrobić tego tak sprawnie w tym co leży na sali.


Specjalność: ID
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Można mieć wszystkie normy. Nie można mieć katalogu wzmocnień nawierzchni


Specjalność: IM
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

"Pytania z kartki są tylko początkiem do rozmowy z komisją"- dopytywali prawie do każdego pytania. Komisja: Maciej Malinowski, Marek Wesołowski, Studnicki i jeszcze 2os.


Specjalność: IH
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2016

Wskazówki dotyczące przebiegu egzaminu ustnego w tej izbie to:
Przed egzaminem zapraszają wszystkie osoby, które miały się stawić na tą samą godzinę (w moim przypadku 5 osób) do sali, w której są wszystkie normy, akty prawne itp. obowiązujące dla wszystkich specjalności (całość obowiązującego materiału dla wszystkich zdających). Każdy losuje zestaw pytań, po czym miła pani informuje, że mamy godzinę na przygotowanie odpowiedzi - ona w tym czasie czytała książkę, porozumiewanie się między sobą umiarkowanie możliwe ;). Można notować na kartkach. Po godzinie wszyscy przechodzą do 'poczekalni' i komisja wzywa osoby kolejno jak były na liście - w tym czasie można się jeszcze uczyć z własnych notatek powstałych w trakcie godzinnych przygotowań, konsultować z innymi zdającymi itp. itd. Komisja raczej przychylna, dużo zależy od pewności swoich wypowiedzi - ja spędziłem przed komisją niecałe 10 minut, miałem czytać pytanie a następnie odpowiedź. Szło dobrze, więc ostatnich 1-2 pytań już nie musiałem czytać... :) Jeśli chodzi o przygotowanie do ustnego to przede wszystkim polecam skupić się na spisach treści, aby orientować się gdzie co się znajduje i jak szybko odnaleźć informacje - chociaż nie ukrywam, że gdyby na przygotowania było 25 minut zgodnie z pierwotnym planem, to mogłoby być trochę ciężej.
Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;)
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli informacja ta była przydatna, podziel się nią proszę udostępniając na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - POMORSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: -

enerpro © 2016