kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
ŚWIĘTOKRZYSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: IS
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu ustnego:
25 min na przygotowanie odpowiedzi. Komisja w porządku, raczej są pokojowo nastawieni, naprowadzają na odpowiedź, jeśli widzą, że ktoś idzie w dobrym kierunku. Można było mieć rozporządzenia, normy, ustawy, rzecz jasna bez ręcznych dopisków. Nie wiem jak z książkami, bo ja nie miałam. Trzeba odpowiadać konkretnie, bo inaczej zaczynają się niecierpliwić.

Książki z których warto się uczyć:
Pierwsze czytanie materiałów, tak na spokojnie od sierpnia. Potem kolejne czytanie już z zapamiętywaniem. Korzystałam z norm, ustaw, rozporządzeń, opracowań w internecie, filmiki z budowy.

Ocena szkolenia w Izbie:
Nie uczestniczyłam.
Opinia o serwisie:
Bardzo pomocny. Zwłaszcza zbiory pytań egz. ustnego z excela.
Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: Wiosna 2018

Wskazówki dotyczące przebiegu egzaminu ustnego w tej izbie to:
Komisja spoko Są dociekliwi dopytują, raczej nie interesują ich wyryte na blache wartości tylko znajomość ogólna tematu: krótka piłka albo wiesz albo nie. Nie spotkałem się żeby pchali na mine celowo. Ja wniosłem swoje ustawy (prawo, war. tech, prawo pracy, ust. o samorządach zawodowych), które miałem ometkowane- pozaznaczałem najważniejsze dla mnie rzeczy. Poszedłem pod drzwi na dwie sesje przede mną i spisywałem pytania- stąd ta lista pytań od znajomych. Niestety zestawów było tyle że pytania prawie się nie powtarzały. Jedynie: filigran, Fert, i kominy murowane - to się powtórzyło. Reszta to loteria, naprawdę trzeba być obrytym.

Opinia o szkoleniu w tej Izbie:
Nie uczestniczyłem ani przy tych uprawnieniach ani przy poprzednich. Uważam to za stratę czasu i pieniędzy. Moi koledzy którzy byli na kursie mówią to samo. Podstawa to czytać, czytać i jeszcze raz czytać książki branżowe. Łopatą do głowy nikt nikomu niczego nie włoży.

Książki z których warto się uczyć:
Koniecznie: Poradnik Majstra Budownictwo ogólne tom 2 i 3. Bez tego nie podchodźcieSpecjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Czas przygotowania 30 min. Można wnieść ze sobą akty prawne i normy.Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Można było mieć ze sobą własne rozporządzenia i normy. Myślę że jest to konieczne dla zdania egzaminu. Większość pytań można znaleźć we własnym segregatorze. Tylko oczywiście trzeba wiedzieć co się ma i gdzie danego pytania szukać (co wcale takie proste nie jest).Specjalność: IE
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Generalnie komisja oczekuje konkretnych odpowiedzi, krążenie wokół tematu nie koniecznie przyniesie skutek, aczkolwiek może doprowadzić do dodatkowych pytań, które mogą ukierunkować na dobre tory. W trakcie egzaminy nie ma szansy na doczytanie wszystkiego w ustawach czy normach - najlepiej chwilę się samemu zastanowić i wypunktować najważniejsze zagadnienia o których będziemy mówić. Resztę czasu poświęcić na doszukanie rzeczy pod warunkiem, że wiemy gdzie ich szukać. Polecam mieć orientację gdzie czego szukać w Prawie Budowlanym, Warunkach Technicznych, Kodeksie Pracy i BHP poza tym orientacja w podstawowych normach.Specjalność: ID
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2017

Bardzo krótki czas na przygotowanie jakieś 25 min. Tak mi się trafiło, z trójki zdających miałem najmniej czasu. Warto zabrać swoje rozporządzenia gdyż te w izbie są w formie mało czytelnej np w odniesieniu do serwisu budowlanego. Można było mieć ze sobą materiały.
Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) W stosunku do pozostałych Izb, jest ich dosyć mało, a wszystko zależy od chęci zdających.
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli wiadomości te były dla Ciebie przydatne, podziel się nimi proszę, udostępniając na FB. Pomoże to dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - ŚWIĘTOKRZYSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: 2019.04.17

enerpro © 2016