kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
WIEKOPOLSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2018

Wskazówki dotyczące przebiegu egzaminu ustnego w tej izbie to:
komisja bardzo przyjaźnie nastawiona, nakierowywała w przypadku pytań praktycznych na odpowiedz wniosłam ze sobą podstawowe rozporządzenia, były dostępne tez w sali, jak i normy -nie stresować się i wiedzieć co się mówi
Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie:
Przychodzisz, dostajesz pytania masz 25min aby je opracować i zapisać roboczo, zabierają twoje notatki w kopertę ale jeszcze zanim wejdziesz na odpytywanie można czytać tą klingę z aktami, wchodzisz na ustny - chwilę o sobie, czytać pytania i odpowiadasz od razu - ewentualnie dopytują, u mnie było krótko zwięźle i nie potok słów aby widzieli że wiem wszystko - nie było uwag. egzamin zdany
Specjalność: IE
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie:
Na przygotowanie pytań dostałem 25minut przy czym że swoich materiałów można mieć tylko książkę z kursu. Ze swoich norm nie można było korzystać, tylko te przygotowane przez Woiib które leżą na biurku.
Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: wiosna 2018

Przebieg egzaminu pisemnego w mojej Izbie:
Panie w pokoju, gdzie przygotowujesz się do odpowiedzi są bardzo miłe i jak Ci się uda to masz nawet chwilę więcej czasu z kartką. Najgorsze jest czekanie już w tym pokoju na odpowiedź, ja siedziałam prawie 1,5 h. Najważniejsze to wejść z uśmiechem i pewnością siebie. Nie jesteśmy w stanie wiedzieć wszystkiego, natomiast na wynik egzaminu ma duży wpływ to jak się zaprezentujesz. Na pewno nie można się dać ponieść emocjom, ale przyznaję, że stres największy w moim życiu :)

Opinia o szkoleniu w Izbie:
Ciężko stwierdzić. Niektórzy mówią, że komisja ma na liście kropki przy tych co byli. Ja jednak znam osoby co na szkoleniu nie były, a zdały bez problemu. Na pewno przyda się wolnych chociaż kilka dni na naukę, a co do kursu to kwestia indywidualna. Ja nie żałuje, że byłam, bo niektóre wykłady były ciekawe.

Było dużo pytań z aktów prawnych:
zdecydowanie ważne są Prawo Budowlane, znajomość gdzie co znaleźć w Warunkach Technicznych.Specjalność: ID
Zakres: P
Sesja: wiosna 2018

Wskazówki dotyczące przebiegu egzaminu ustnego w tej izbie to:
Komisja 3 osoby, przyjazna, ciągnąca za język. UWAGA! Na egzaminie, w czasie na przygotowanie się (25 min) nie wolno korzystać ze swoich materiałów. Jedynie z grubej książki z rozporządzeniami zakupionej u nich :)

Książki z których warto się uczyć:
Orientować się w rozporządzeniach, wiedzieć gdzie szukać. Przypomnieć sobie o mieszankach bitumicznych, ich klasyfikacji, projektowaniu, rodzaju asfaltów.
Specjalność: IS
Zakres: PW
Sesja: wiosna 2018

Wskazówki dotyczące przebiegu egzaminu ustnego w tej izbie to:
Nerwy ogromne. Przyjeżdżasz godzinę przed, oczywiście są opóźnienia około pół h, czekasz, w pomieszczeniu poniżej pomieszczenia egzaminacyjnego przygotowują się inni, gdy nadchodzi Twoja kolej, jesteś proszony, masz do wyboru zestaw z pośród kilku na stole, wybierasz, podpisujesz, siadasz i szukasz we własnych materiałach. Masz 25 minut, jak jesteś pod koniec i Pani pilnująca przychylna to czas się rozszerza do 30-35 minut. Po tym czasie, karta z pytaniami i zapisanymi odpowiedziami jest zamykana w kopercie i leży przed Tobą. Później, jeśli osoba przed Tobą jeszcze nie skończyła egzaminu masz czas na doczytanie, przypomnienie wiadomości których nie zapisałeś. Gdy osoba przed Tobą kończy egzamin, jesteś proszony przed komisję tam, na początku krótki wywiad, gdzie nauka, kiedy skończona, jakie prace dyplomowe, promotorzy, tematy, gdzie praktyka, największe projekty wykonane, największe budowy i czym się zajmujesz, gdzie pracujesz. Następnie przejście do pytań i u mnie pierwsze pytania dość obszernie, kolejne skrótowo - odpowiadasz na pytanie bez większego rozwodzenia. Jeśli odpowiadasz a nie krążysz, nie dopytują przechodzą dalej. Cały egzamin trwał dokładnie 23 minuty u mnie, u innych nawet do 40. Projekt techniczny własny, przejrzany i tylko stwierdzenie, że jest kompletny i dobrze przygotowany.

Opinia o szkoleniu w tej Izbie:
Do momentu przygotowania do egzaminu ustnego, twierdziłem, że szkolenie było zbędne, że wyrzucony pieniądz i stracony czas. Po egzaminach, zdecydowanie polecam. I nie chodzi o, że nauczysz się bardzo wiele, chodzi o to, że dostajesz książkę (rozporządzenia i ustawy) i na szkoleniu masz czas który tak czy inaczej poświęcasz na śledzenie tej książki bo co innego masz robić skoro jesteś i zapłaciłeś. W domu tego nie zrobisz, na pewno nie w taki sposób. Polecam! Jeśli coś to znaczy to jeszcze napiszę, że zdałem z wyróżnieniem, a komisja nie kazała mi odpowiadać na 10 pytanie, bo po 9 temat był zamknięty, więc wiem co piszę.

Książki z których warto się uczyć:
Polecam zdecydowanie Cobrti, szczególnie dla osób, które mniej przebywają na budowach a więcej w biurze, normy warto przejrzeć, żeby wiedzieć co i jak szukać. No i zdecydowanie "książka" którą się dostaje na szkoleniu.

Opinia o serwisie:
Serwis bardzo przydatny, na pewno mocno do egzaminu pisemnego. Do ustnego warto kupić pytania zebrane z poprzednich lat. Same pytanie może się nie powtarzają zawsze 1:1 ale na pewno pokazują, o co pytają, jak pytają i jak odpowiadać.
Specjalność: KB
Zakres: P
Sesja: wiosna 2018

Wskazówki dotyczące przebiegu egzaminu ustnego w tej izbie to:
Atmosfera miła i spokojna. Normy i zbiór aktów prawnych
Specjalność: ID
Zakres: W
Sesja: wiosna 2018

Wskazówki dotyczące przebiegu egzaminu ustnego w tej izbie to:
3 osobowa komisja. Ogólnie nastawiona pozytywnie. Nie wymagała precyzyjnych definicji. Jak już widzieli dobry tok myślenia i że wiem o co chodzi to kazali przejść do następnego pytania. Przed egzaminem 25 minut na przygotowanie. Można było mieć swoje normy, wytyczne, ustawy.

Opinia o szkoleniu w tej Izbie:
Nie korzystałem ze szkolenia.

Książki z których warto się uczyć:
Polecam polskie normy o robotach ziemnych, nawierzchniach, ustawy o autostradach płatnych, koniecznie KPA, warto przejrzeć wymagania zawarte w OST, do tego WT1-WT5Specjalność: KB
Zakres:P
Sesja: wiosna 2018

Wskazówki dotyczące przebiegu egzaminu ustnego w tej izbie to:
- w izbie wielkopolskiej nie można korzystać z własnych norm. Można tylko korzystać z tych z izby.
- na projekcie, który się chce pokazać komisji, dobrze być wpisanym w tabelki i na stronie tytułowej. Ja pokazałem projekt, na którym nie było mojego nazwiska na stronie tytułowej i do tego się doczepiali.
- zadawali pytania do projektu - typu: czego Pan zapomniał umieścić w opisie.
Specjalność: Kb
Zakres: P
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Szkolenie zdecydowanie przydatne. Pomimo swojej ceny z kosmosu, teraz z perspektywy czasu to były pieniądze dobrze zainwestowane. Przede wszystkim rozjaśnione sprawy urzędowe. Sporo wykładowców wskazuje kluczowe fragmenty ustaw i rozporządzeń istotnych dla danej branży, bo ogarniecie samemu wszystkiego chyba graniczy z cudem.
Wskazówki: Komisja 3-osobowa. egzamin zaczyna się od wylosowania zestawu pytań, następnie jest 25min na przygotowanie odpowiedzi na wylosowane pytania. Można mieć ze sobą własne materiały w wersji papierowej, ja miałem swój zestaw przepisów i ustaw z kursu przygotowawczego + wydrukowane podstawowe normy: żelbetowa, stalowa, drewniana, murowa. Po 25 min panie pilnujące zdających zabierają kartkę z notatkami i zaklejają w kopercie, którą zabiera się później ze sobą przed komisję. Do momentu wywołania, jest jeszcze możliwość przejrzenia norm, ale bez możliwości pisania i notowania. Kopertę z odpowiedziami otwiera się przy obecności komisji i w kolejności odpowiada na pytania. Lepiej nie czytać wszystkiego z kartki bo może to być źle postrzegane, oczekują kontaktu wzrokowego i rozmowy "inżynierskiej". Wskazane są szkice i schematy przy odpowiedziach które mogą tego wymagać. Mój pobyt przed komisją trwał ok. 15-20min. Po godzinie znałem już swój wynik końcowy (pozytyw ny :)
Specjalność: IKI
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Nie uczestniczyłem - uważam za nieprzydatne.
Książki z których warto się uczyć: Id-1 , Id-3, Rozporządzenie Dz.U 151, Prawo Budowlane
Wskazówki: Komisja bardzo przychylnie nastawiona. Dużo pytań dodatkowych-pobocznych w przypadku, gdy komisja nie słyszała tego, co chciała usłyszeć (gdy odpowiedź jakby nie trafiała w ich klucz). Należało dużo mówić i na temat żeby wykazać, że ma się pojęcie w temacie i wówczas kazano przejść do następnego pytania. Czasami poboczne pytania stanowią raczej dyskusję niż odpytywanie.
Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: szkoda kasy. W tym samym czasie samemu można się więcej nauczyć.
Książki z których warto się uczyć: Książkę z ustawami, rozporządzeniami, prawem którą rozdają na kursie przygotowawczym.
Wskazówki: Do każdego pytania było kilka pytań dodatkowych dotyczących pytania.
Specjalność: ID
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: zakupiłam książkę z kursu, ale na kursie nie byłam
Wskazówki: do przygotowania przed egzaminem używałam materiałów dostępnych na miejscu (były tam normy i książka z kursu). komisji nie znam
Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Na pewno, ale nie warte swojej ceny
Książki z których warto się uczyć: Na pewno wszystkie ustawy - kilka razy
Wskazówki: Komisja ok, można było mieć ustawy czyli to co na szkoleniu, zdążyłem przepisać tylko 2 odpowiedzi z ustaw, reszta z głowy. Czas jakoś szybciej leci.
Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Książki z których warto się uczyć: Nowy poradnik majstra budowlanego
Wskazówki: Komisja OK. Materiały - książka która była rozdawana przed kursem, oraz swoje ustawy i normy.
Opinia o serwisie: Świetny serwis, nie rozumiem tylko po co w trybie "egzamin" wyskakują pytania z palowania.
Specjalność: IT
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Tak jak napisałem po egzaminie pisemnym - uważam, że było bardzo przydatne. W szczególności dużo dała mi część specjalnościowa, na której byłem sam (na uprawnienia IT startowało 5 osób, ale tylko ja byłem na kursie). W luźnej, ściśle branżowej rozmowie, można było rozwiać wiele wątpliwości i uzupełnić swoją wiedzę.
Książki z których warto się uczyć: Najlepiej dobrze opanować ustawy (w szczególności prawo budowlane), rozporządzenia (m.in. zasilanie obiektów łączności) i normy. Warto przypomnieć sobie jakie są wnioski i załączniki do konkretnych spraw urzędowych (np. o wydanie pozwolenia wodnoprawnego, zaję cia pasa itd) - jedne wnioski składamy częściej i są oczywiste, inne mniej.
Wskazówki: Komisja bardzo miła, dwie osoby z branży (nazwiska przewijające się na inwestycjach w okolicy) oraz przewodniczący komisji z branży elektrycznej. Ich celem było sprawdzenie wiedzy i logicznego myślenia, a nie oblanie zdającego. Jeżeli chodzi o sposób prowadzenia egzaminu to standardowo - 25 minut na przygotowanie i sporządzenie notatki, potem oczekiwanie na swoją kolej i odpowiedź przed komisją. Można było korzystać z kartki z notatkami, ale w granicach rozsądku (ja miałem na niej napisane pojedyncze myślniki i po wypowiedzi mogłem spokojnie zweryfikować czy czegoś nie pominąłem). Wskazówki? Najlepiej być przygotowanym i mieć doświadczenie - komisja wyraźnie była zadowolona gdy w czasie odpowiedzi nawiązało się do sytuacji z własnej kariery zawodowej.
Opinia o serwisie: Serwis bardzo pomocny - w przerwach w pracy robiłem tutaj testy, w domu testy z prywatnego serwisu.Specjalność: IT
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Ja nie byłem i zdałem, choć słyszałem opinie, że nie ma takich przypadków.
Książki z których warto się uczyć: Internet i google. Wpisujemy hasło, które nas interesuje i czytamy. Warto poczytać projekty wykonawcze, biozy, powykonawcze, specyfikacje odbioru robót, siwzy których pełno jest w sieci jako pdfy. Generalnie komisja łatwo wychwyci osobę, która na budowie była tylko gościem, łatwo odróżnią praktyka od teoretyka. W komisji są osoby, które zawodowo i praktycznie siedzą w branży a nie jakieś teoretyczne leśne dziadki. Jeżeli twoja praktyka projektowa i wykonawcza była rzetelna to nie ma się czego obawiać.
Wskazówki: 1. Losujemy zestaw pytań 2. Siadamy w ławce - czas start 25' i ani chwili dłużej 3. Można mieć swoje akty prawne, normy i książkę z kursu ale tylko w formie drukowanej. Między kartkami można przemycić "swoje opracowania" 4. Po 25' oddajemy podpisane notatki. Jeżeli jest czas bo poprzednik jeszcze nie wyszedł to możemy dalej kontynuować przygotowania ale żadnej kartki zabrać już nie można. Ja miałem prawie 40 minut :) 5. Warto na szybko przepisać treści pytań na które nie zdążyliśmy się przygotować w ciągu 25' i jak jest extra czas to kontynuować przygotowania 6. Wchodzimy na salę gdzie oczekuje nas komisja w składzie 3 osobowym 7. Przedstawiamy się, mówimy o jakie uprawnienia się ubiegamy, gdzie pracujemy etc - luźna gadka 8. Czytamy po kolei pytania i odpowiadamy. Lepiej nie czytać z kartki tylko traktować ją jak konspekt wypowiedzi. Jak nie wiemy dokładnie o co chodzi w pytaniu albo braknie wiedzy to własnymi słowami. Warto się uśmiechać, kierować odpowiedź na zakres w którym czujemy się mocni ale związany z pytaniem.
Opinia o serwisie: Godzinka, dwie codziennie nauki i testów przez okres 2-3 tygodni dało mi bardzo dużo. Na początku miałem zdawalność na poziomie 30-40%. Pod koniec około 80-90%. Do zdania potrzeba 75%. Generalnie ten mój wpis to forma podziękowania dla autora tego serwisu. Pozdrawiam i dzięuję.
Specjalność: KB
Zakres: PW
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Przydatne. To co mówili na wykładach kursu przygotowawczego nie zawsze było co prawda na temat ale trafił się jeden wykładowca, który wprost mówił które pytania często się pojawiają na egzaminie i faktycznie kilka pytań było. Największy plus kursu: poznajesz innych kursantów, wymieniacie się materiałami, informacjami i doświadczeniami itp. itd.
Wskazówki: Komisja była ok. rzeczowa i konkretna, słuchali dokładnie co się mówi, dawali możliwość poprawienia wypowiedzi jeśli coś mówiłem nie na temat. Można było mieć swoją "księgę" z kursu przygotowawczego. Uwaga: podczas przygotowywania się do egzaminu przed komisją jest 20 minut. Ten czas upłynie dużo szybciej niż się wydaje. Generalnie egzamin ustny to sprawdzenie wiedzy ogólnobudowlanej, którą trzeba już posiadać. Te 20 minut pozwolą na zrobienie notatek 2,3 zdania na każde pytanie oraz sprawdzenie w materiałach max. 2 zagadnień i to pod warunkiem że wiesz gdzie szukać. Na nic innego nie będzie czasu. Po 20 minutach zabierają notatki. I to teraz jest czas na doczytanie czegoś czego ewentualnie nie wiedziałeś.Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Po egzaminie testowym dostajesz wynik wraz z dniem i godziną oraz miejscem gdzie masz się stawić. Bądź 1 godzinę wcześniej, bo kolejki się przyspieszają lub opóźniają. Zapraszają Ciebie do osobnego pokoju przygotowań, wyłączasz komórkę, torbę odkładasz, bierzesz długopis i ołówek, dostajesz 2 kartki i 25min czasu. Nie możesz korzystać z swoich materiałów, w pokoju jest kilka osób przygotowujących się oraz miła osoba dopilnowująca przebiegu i formalności. Masz do dyspozycji PB, WT i rozporządzenia w postaci takiego samego skryptu, jaki dostałeś(kupiłeś) na szkoleniu no i oprócz tego normy, do których nie było czasu zajrzeć. Masz na to 25 minut, czasami dłużej, jaki Pani wpuści Cię wcześniej. Schodzi ok 10 minut na przygotowanie sobie w punktach, o czym będziesz mówić (ale i tak tego nie czytasz i lecisz z głowy), 10 minut na rysunek, i zostaje ok 5 min na znalezienie czegoś jak wiesz gdzie. Zaprowadzają Cię do komisji, siadasz. Pytają się gdzie kończyłeś studia, kierunek, tytuł pracy dyplomowej i u kogo. Potem pytają gdzie pracowałeś, na jakim stanowisku i w 1 zdaniu zakres rodzaj budowy, w jakich uczestniczyłeś. Podobno trzeba znać „Dzień dobry, nazywam się Jan Kowalski. Dzisiaj ubiegam się o nadanie mi uprawnień do kierowania robotami, w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń" z naciskiem na b/o, ale moja komisja nie wymagała tego. Odpowiada się po kolei na każde pytanie. Pierwsze 4 są z „Warszawy" dotyczące PB WT BHP KPA jak również miałem strop wentylowany, następne 4 techniczne z Twojej Izby. Moja komisja życzliwa, naprowadzająca na kierunek odpowiedzi w przypadku jak zbłądzisz lub nie dopowiesz. Są 2 rodzaje komisji: odpytują 5 osób, przerwa i wyniki; odpytują 1 osobę przerwa 2 minuty i wynik.Specjalność: Kb
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2017

Przed egzaminem: przygotowanie około 25 minut z brudnopisem, telefony wyłączone, można mieć ze sobą swoje normy i rozporządzenia, nikt nie zagląda do środka. Po 25 minutach Pani zabiera zestaw pytań i brudnopis, zostawia normy i rozporządzeni i czeka się na swoją kolej - w moim przypadku następne 15 minut. Egzamin: Kilka minut pogaduszki z komisją, („czemu budownictwo" itp.), raczej koleżeńska atmosfera. 3 osoby w komisji: dobry glina, zły glina + ten, który patrzy na projekt (albo za okno). Przed oczami zestaw pytań i brudnopis, na który nie można się gapić, ale można czasem rzucić okiem - dlatego polecam notatki z najważniejszymi punktami. Po pytaniach z zestawu jeszcze jedno pytanie do projektu - w moim przypadku:, „dlaczego taki nieczytelny?". Wyniki egzaminu w ciągu 2 minut po wyjściu z sali. Komisja bardzo ludzka, trochę nawet wyciągali jak widzieli, ze mało mi brakuje. Powodzenia!Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja była w porządku, nie traktowali 'z góry’, czego się obawiałem. Materiały dostępne do przygotowania to książka z aktami prawnymi z kursów oraz normy - tu zaznaczam, że chyba nie wszystkie, były eurokody i najważniejsze polskie normy. Jeśli chodzi o przemyślenia po egzaminie: nie warto tracić czasu na naukę rzeczy z dostępnych aktów i norm - raczej należy je dobrze poznać żeby wiedzieć gdzie czego szukać. Czasu wbrew pozorom jest sporo, bo część pytań obejmuje przecież tematy z ogólnej wiedzy i praktyki inżynierskiej, które i tak trzeba znać na pamięć, więc nie trzeba się do odpowiedzi przygotowywać.Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Materiały można było mieć ze sobą (normy i rozporządzenia) Komisja dociekliwa.Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Wejście za okazaniem dokumentu -zdeponowanie telefonu -losowanie zestawu -25 miniut na przygotowanie -oddanie kartek, które się zapisało -dalej można było czytać akty prawne i normy, ale nic nie można zapisać -EGZAMIN -opowiedzieć o sobie -przeczytać pytanie i odpowiedzieć (zwracają kartki, które się zapisało) -nie wolno czytać z zapisanych kartek, tylko, jako "konspekt"Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Ogólnie: Komisja numer 1. Pan Buczkowski, Ścigałło i jeszcze jeden ( nie znam). W porządku są, dopytują, jak się wyczerpie temat to nawet się nie odzywają. Warto mieć długopis przy sobie jak chcą abyście im coś narysowali.
Przygotowanie: Wchodzi się do osobnej sali gdzie nie ma komisji, są 2 Panie pilnujące czasu. Materiały można mieć swoje, rozporządzenia, normy (chociaż są też tam do użytku). 25 minut na przygotowanie, zabierają kartkę, którą się zabiera i swoje notatki. Można jednak na innej kartce spisać sobie pytania i nadal się przygotowywać, bo schodzi około 40 minut od momentu wejścia tam. Po 5 osobach odpytanych, zapraszają do pokoju i mówią o wynikach.
Na dodatek powiem, że 4/4 osoby zdały, które były ze mną.
Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Lepiej przyjść wcześniej, bo jak sprawnie idzie to można zostać poproszonym przed wyznaczoną godziną. Najpierw idzie się do sali, w której wybiera się zestaw pytań i przygotowuje się do wystąpienia przed komisją. W tej sali pilnują panie z sekretariatu, udostępniają normy i rozporządzenia. Z zestawem pytań można przygotowywać się 25 min i notować na brudno odpowiedzi na pytania. Po tym czasie panie zabierają zestawy pytań i brudnopis, ale dalej siedzi się w tej sali i można korzystać z norm (ja czekałem na przejście do sali z komisją ok. 15 min i uczyłem się odpowiedzi na pytania). Komisja oddaje pytania i brudnopis, sama z siebie raczej nie zadaje dodatkowych pytań, nie pomaga, nie wtrąca się. Zwraca uwagę, żeby nie czytać z kartki tylko odpowiadać z pamięci. Najważniejsze to chyba być pewnym siebie, nie jąkać się i sprawnie odpowiadać na wylosowane pytania. Czasem próbują naprowadzić na odpowiedź - nie zawsze wiadomo, o co dokładnie chodzi w danym pytaniu. Zauważyłam, że lubią się przyczepić do przyniesionego projektu - chociażby o drobnostkę. Zwracają uwagę na dylatacje. Komisja była miła ale nie wiemSpecjalność: IS
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja b. pomocna, naprowadza. Można było mieć książkę z kursu oraz normy. Nikt nie sprawdzał, co kto przynosi.Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Po wylosowaniu zestawu pytań jest czas 25 minut na przygotowanie. Można korzystać z materiałów ze szkolenia. Warto przepisać pytania na kartkę, bo po 25 minutach należy oddać zestaw a jest jeszcze czas na przygotowanie. Najważniejsze żeby na każde pytanie odpowiadać, nawet na te trudne nie wpadać w panikę i nie milczeć - wiem, ze łatwo się mówi, ale zwracają na to uwagę.Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja bardzo przyjemna i pozytywnie nastawiona, - Można było mieć skrypt z kursu oraz normy (Pani pilnująca początkowo zakazała wnoszenia swoich norm, ale szybko została uświadomiona, że można i stwierdziła, że widocznie źle została poinformowana), - Nie spanikować, gdy się zobaczy jakieś pytanie o którym się nie ma bladego pojęcia tylko szybko szukać i czytać. Notować to w ogóle nie warto skoro i tak nie pozwalają tego czytać. Jak się wie, co powiedzieć na dane pytanie, chociaż swoimi słowami to zająć się pytaniami, na które nic się nie wie. Najgorzej nic nie powiedzieć albo całkowicie nie na temat, bo wtedy już ciężko pozostałymi pytaniami to nadrobić. Komisja bardzo lubi jak ktoś jest pewny siebie i stanowczo odpowiada na pytania. Dwie dziewczyny, które zdawały ze mną były bardzo chwalone właśnie za stanowczość itd. Nie wiem czy miało to jakieś znaczenie, że były bardzo ładne a komisja składała się z trzech Panów :) Raczej po prostu były dobre i wiedziały o czym mówią. - Dużo zależy od wylosowanych pytań. Jednego dnia przewaga jest pytań z gazu i ogrzewnictwa a drugiego z wodociągów i kanalizacji.
Jak widzisz, informacje te są bardzo cenne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) Wszystko zależy od chęci zdających i odzewu po egzaminie. Na szczęście Wielkopolska nie zawodzi ;)
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli wiadomości te były dla Ciebie przydatne, podziel się nimi proszę, udostępniając na FB. Pomoże to dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - WIELKOPOLSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: 2019.04.17

enerpro © 2016