kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
WIEKOPOLSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWASpecjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Po egzaminie testowym dostajesz wynik wraz z dniem i godziną oraz miejscem gdzie masz się stawić. Bądź 1 godzinę wcześniej, bo kolejki się przyspieszają lub opóźniają. Zapraszają Ciebie do osobnego pokoju przygotowań, wyłączasz komórkę, torbę odkładasz, bierzesz długopis i ołówek, dostajesz 2 kartki i 25min czasu. Nie możesz korzystać z swoich materiałów, w pokoju jest kilka osób przygotowujących się oraz miła osoba dopilnowująca przebiegu i formalności. Masz do dyspozycji PB, WT i rozporządzenia w postaci takiego samego skryptu, jaki dostałeś(kupiłeś) na szkoleniu no i oprócz tego normy, do których nie było czasu zajrzeć. Masz na to 25 minut, czasami dłużej, jaki Pani wpuści Cię wcześniej. Schodzi ok 10 minut na przygotowanie sobie w punktach, o czym będziesz mówić (ale i tak tego nie czytasz i lecisz z głowy), 10 minut na rysunek, i zostaje ok 5 min na znalezienie czegoś jak wiesz gdzie. Zaprowadzają Cię do komisji, siadasz. Pytają się gdzie kończyłeś studia, kierunek, tytuł pracy dyplomowej i u kogo. Potem pytają gdzie pracowałeś, na jakim stanowisku i w 1 zdaniu zakres rodzaj budowy, w jakich uczestniczyłeś. Podobno trzeba znać „Dzień dobry, nazywam się Jan Kowalski. Dzisiaj ubiegam się o nadanie mi uprawnień do kierowania robotami, w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń" z naciskiem na b/o, ale moja komisja nie wymagała tego. Odpowiada się po kolei na każde pytanie. Pierwsze 4 są z „Warszawy" dotyczące PB WT BHP KPA jak również miałem strop wentylowany, następne 4 techniczne z Twojej Izby. Moja komisja życzliwa, naprowadzająca na kierunek odpowiedzi w przypadku jak zbłądzisz lub nie dopowiesz. Są 2 rodzaje komisji: odpytują 5 osób, przerwa i wyniki; odpytują 1 osobę przerwa 2 minuty i wynik.


Specjalność: Kb
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2017

Przed egzaminem: przygotowanie około 25 minut z brudnopisem, telefony wyłączone, można mieć ze sobą swoje normy i rozporządzenia, nikt nie zagląda do środka. Po 25 minutach Pani zabiera zestaw pytań i brudnopis, zostawia normy i rozporządzeni i czeka się na swoją kolej - w moim przypadku następne 15 minut. Egzamin: Kilka minut pogaduszki z komisją, („czemu budownictwo" itp.), raczej koleżeńska atmosfera. 3 osoby w komisji: dobry glina, zły glina + ten, który patrzy na projekt (albo za okno). Przed oczami zestaw pytań i brudnopis, na który nie można się gapić, ale można czasem rzucić okiem - dlatego polecam notatki z najważniejszymi punktami. Po pytaniach z zestawu jeszcze jedno pytanie do projektu - w moim przypadku:, „dlaczego taki nieczytelny?". Wyniki egzaminu w ciągu 2 minut po wyjściu z sali. Komisja bardzo ludzka, trochę nawet wyciągali jak widzieli, ze mało mi brakuje. Powodzenia!


Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja była w porządku, nie traktowali 'z góry’, czego się obawiałem. Materiały dostępne do przygotowania to książka z aktami prawnymi z kursów oraz normy - tu zaznaczam, że chyba nie wszystkie, były eurokody i najważniejsze polskie normy. Jeśli chodzi o przemyślenia po egzaminie: nie warto tracić czasu na naukę rzeczy z dostępnych aktów i norm - raczej należy je dobrze poznać żeby wiedzieć gdzie czego szukać. Czasu wbrew pozorom jest sporo, bo część pytań obejmuje przecież tematy z ogólnej wiedzy i praktyki inżynierskiej, które i tak trzeba znać na pamięć, więc nie trzeba się do odpowiedzi przygotowywać.


Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Materiały można było mieć ze sobą (normy i rozporządzenia) Komisja dociekliwa.


Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Wejście za okazaniem dokumentu -zdeponowanie telefonu -losowanie zestawu -25 miniut na przygotowanie -oddanie kartek, które się zapisało -dalej można było czytać akty prawne i normy, ale nic nie można zapisać -EGZAMIN -opowiedzieć o sobie -przeczytać pytanie i odpowiedzieć (zwracają kartki, które się zapisało) -nie wolno czytać z zapisanych kartek, tylko, jako "konspekt"


Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Ogólnie: Komisja numer 1. Pan Buczkowski, Ścigałło i jeszcze jeden ( nie znam). W porządku są, dopytują, jak się wyczerpie temat to nawet się nie odzywają. Warto mieć długopis przy sobie jak chcą abyście im coś narysowali.
Przygotowanie: Wchodzi się do osobnej sali gdzie nie ma komisji, są 2 Panie pilnujące czasu. Materiały można mieć swoje, rozporządzenia, normy (chociaż są też tam do użytku). 25 minut na przygotowanie, zabierają kartkę, którą się zabiera i swoje notatki. Można jednak na innej kartce spisać sobie pytania i nadal się przygotowywać, bo schodzi około 40 minut od momentu wejścia tam. Po 5 osobach odpytanych, zapraszają do pokoju i mówią o wynikach.
Na dodatek powiem, że 4/4 osoby zdały, które były ze mną.Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Lepiej przyjść wcześniej, bo jak sprawnie idzie to można zostać poproszonym przed wyznaczoną godziną. Najpierw idzie się do sali, w której wybiera się zestaw pytań i przygotowuje się do wystąpienia przed komisją. W tej sali pilnują panie z sekretariatu, udostępniają normy i rozporządzenia. Z zestawem pytań można przygotowywać się 25 min i notować na brudno odpowiedzi na pytania. Po tym czasie panie zabierają zestawy pytań i brudnopis, ale dalej siedzi się w tej sali i można korzystać z norm (ja czekałem na przejście do sali z komisją ok. 15 min i uczyłem się odpowiedzi na pytania). Komisja oddaje pytania i brudnopis, sama z siebie raczej nie zadaje dodatkowych pytań, nie pomaga, nie wtrąca się. Zwraca uwagę, żeby nie czytać z kartki tylko odpowiadać z pamięci. Najważniejsze to chyba być pewnym siebie, nie jąkać się i sprawnie odpowiadać na wylosowane pytania. Czasem próbują naprowadzić na odpowiedź - nie zawsze wiadomo, o co dokładnie chodzi w danym pytaniu. Zauważyłam, że lubią się przyczepić do przyniesionego projektu - chociażby o drobnostkę. Zwracają uwagę na dylatacje. Komisja była miła ale nie wiem


Specjalność: IS
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja b. pomocna, naprowadza. Można było mieć książkę z kursu oraz normy. Nikt nie sprawdzał, co kto przynosi.


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Po wylosowaniu zestawu pytań jest czas 25 minut na przygotowanie. Można korzystać z materiałów ze szkolenia. Warto przepisać pytania na kartkę, bo po 25 minutach należy oddać zestaw a jest jeszcze czas na przygotowanie. Najważniejsze żeby na każde pytanie odpowiadać, nawet na te trudne nie wpadać w panikę i nie milczeć - wiem, ze łatwo się mówi, ale zwracają na to uwagę.


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja bardzo przyjemna i pozytywnie nastawiona, - Można było mieć skrypt z kursu oraz normy (Pani pilnująca początkowo zakazała wnoszenia swoich norm, ale szybko została uświadomiona, że można i stwierdziła, że widocznie źle została poinformowana), - Nie spanikować, gdy się zobaczy jakieś pytanie o którym się nie ma bladego pojęcia tylko szybko szukać i czytać. Notować to w ogóle nie warto skoro i tak nie pozwalają tego czytać. Jak się wie, co powiedzieć na dane pytanie, chociaż swoimi słowami to zająć się pytaniami, na które nic się nie wie. Najgorzej nic nie powiedzieć albo całkowicie nie na temat, bo wtedy już ciężko pozostałymi pytaniami to nadrobić. Komisja bardzo lubi jak ktoś jest pewny siebie i stanowczo odpowiada na pytania. Dwie dziewczyny, które zdawały ze mną były bardzo chwalone właśnie za stanowczość itd. Nie wiem czy miało to jakieś znaczenie, że były bardzo ładne a komisja składała się z trzech Panów :) Raczej po prostu były dobre i wiedziały o czym mówią. - Dużo zależy od wylosowanych pytań. Jednego dnia przewaga jest pytań z gazu i ogrzewnictwa a drugiego z wodociągów i kanalizacji.Jak widzisz, informacje te są bardzo cenne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) Wszystko zależy od chęci zdających i odzewu po egzaminie. Na szczęście Wielkopolska nie zawodzi ;)
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYMJeżeli informacja ta była przydatna, podziel się nią proszę udostępniając na FB, by dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/


Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - WIELKOPOLSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: -

enerpro © 2016