kask kask

EGZAMIN USTNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAŻENIA Z EGZAMINU
ZACHODNIOPOMORSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA (ZAKTUALIZOWANE NA SESJĘ: WIOSNA 2018)



Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Wskazówki: Komisja przyjazna, przychylnie nastawiona do zdającego. Trzeba odpowiadać rzeczowo, skupić się na najważniejszych kwestiach, nie wdawać się w dyskusję z komisją. Można było mieć ze sobą książki, wszelkie akty prawne. Dodatkowo na sali były normy w wersji papierowej oraz wszystkie akty prawne w wersji elektronicznej na komputerze należącym do Izby.


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Szkolenie przydatne, ze względu na materiały, które otrzymaliśmy oraz informacje od prowadzących, na co mamy być przygotowani na egzaminie, zwłaszcza ustnym. Trochę drogo - 1.107zł za 2 x 2dni. Jednak szkolenie nie równa się: byłem=zdałem. Trzeba, choć trochę przysiąść i się pouczyć.
Książki z których warto się uczyć: Prawo budowlane, warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Po za tym normy wyszczególnione dla danej specjalności (u mnie między innymi zeszyty COBRTI INSTAL). Ja zakupiłem licencje dla programu do nauki (testy i ustny) - pomaga i to bardzo. Mój okres nauki to około 1,5 miesiąca.
Wskazówki dotyczące przebiegu egzaminu ustnego w tej izbie to: Komisja trzy osobowa, według mojej oceny przyjazna. Można było mieć ze sobą wszystkie materiały, jakie się chciało przynieść (zakaz korzystania z telefonu, własnego tableta lub komputera). Na sali był komputer, z którego można było skorzystać (bez podłączenia do internetu) na którym był wszystkie ustawy, rozporządzenia, normy skatalogowane z możliwością przeglądania i czytania. Dodatkowo były dostępne segregatory z normami oraz ustawami i rozporządzeniami. Czas przygotowania się 25 minut, mało, ale jeśli pytania nie są dla Ciebie "czarną magią" i wiesz gdzie szukać, aby uszczegółowić odpowiedź choćby o tytuł ustawy, paragraf, artykuł, ustęp to czasu aż nadto. PODSTAWA TO NIE DAĆ SIĘ OPANOWAĆ STRESOWI - wiem łatwo mówić, ale trzeba dać radę.



Specjalność: KB
Zakres: W
Sesja: JESIEŃ 2017

Opinia o szkoleniu w tej Izbie: Nie byłem na szkoleniu, wg znajomego nie warto Książki z których warto się uczyć: polecam poradnik majstra budowlanego, poradnik kierownika budowy mimo iż stary i vademecum budowlane
Wskazówki: Wiem, że jedna z komisji bardziej dopytuje po odpowiedzeniu na pytanie ale ogólnie bardzo pozytywnie. Dostępny na miejscu komputer z ustawami, a materiały swoje dowolne oczywiście bez elektroniki. Do ustnego oczywiście najważniejsze wiedzieć gdzie co znaleźć w ustawach i w jakiejś książce technicznej.



Specjalność: Kb
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2017

Jeżeli chodziło o pytania dotyczące ustaw, rozporządzeń, to wystarczyło podać tylko gdzie to można znaleźć oraz podać paragraf bądź artykuł, bez wyszczególniania co tam się dokładnie znajduje.


Specjalność: Kb
Zakres: P
Sesja: WIOSNA 2017

Na egzaminie można było mieć ze sobą normy i ustawy oraz książki i swoje notatki. Można było korzystać z laptopa, należącego do izby, na którym były ustawy , rozporządzenia, kodeksy (ctrl+F bardzo ułatwiało sprawę, szybko można było znaleźć interesującą frazę).


Specjalność: Kb
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja bardzo przychylna, naprowadzała na prawidłowe odpowiedzi. Można było korzystać z materiałów własnych, wszystkie normy i rozporządzenia, ustawy były również dostępne w wersji papierowej i elektronicznej.


Specjalność: Kb
Zakres: PW
Sesja: WIOSNA 2017

Przebieg spokojny, nerwy przed wejściem. Materiały można mieć wszystkie oprócz elektroniki. Wskazówki: przede wszystkim mówić głośno i wyraźnie i być pewnym siebie.


Specjalność: IS
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Komisja składała się z 4 os. Materiały w formach papierowych typu Normy, KPA, PB itp


Specjalność: ID
Zakres: W
Sesja: WIOSNA 2017

Czas na przygotowanie się 30min. do dyspozycji można było mieć swoje materiały, tj.: ustawy, rozporządzenia, normy wszystkie akty prawne dostępne były w wersji elektronicznej, na komputerze izby



Jak widzisz, informacje te są bardzo przydatne i przydało by się ich tu trochę więcej ;) W stosunku do pozostałych Izb, jest ich dosyć mało, a wszystko zależy od chęci zdających.
Dodaj więc po egzaminie swoją recencję, wypełniając jeden z formularzy w zakładce: INFORMACJE ZWROTNE -> INFO PO USTNYM



Jeżeli wiadomości te były dla Ciebie przydatne, podziel się nimi proszę, udostępniając na FB. Pomoże to dotrzeć do pozostałych zdających.


Pozdrawiam
Tomasz Czapiewski
www.haustechnik.pl
www.haustechnik.sklep.pl
www.facebook.com/uprawnienia.haustechnik/






Post "EGZAMIN PISEMNY NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE - WRAZENIA Z EGZAMINU - ZACHODNIOPOMORSKA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA" pojawił się po raz pierwszy w haustechnik.pl.
Umieszczono: 2017.11.06. Zredagowano: 2018.03.31

enerpro © 2016